יומן ארועים

Bookmark and Share
חיל האוויר החל בייצור חשמל ירוק פורסם בתאריך 16.11.2011
תגיות: איכות הסביבה , מערך ההגנה האווירית
בבית הספר להגנה אווירית שבנגב הותקנה מערכת לייצור חשמל מקרני שמש. "מתקנים נוספים ייבנו בשאר בסיסי חיל-האוויר"
שיר אהרון ברם | צילום: יונתן זלק

פרויקט התאים הפוטו-וולטאים להפקת חשמל "ירוק" מאור שמש ממשיך לצבור תאוצה. היום נחנכו, בפעם הראשונה בבסיס מבצעי של חיל-האוויר, תאים שהונחו בבית הספר להגנה אווירית (ביסל"א).

פרויקט התאים הפוטו וולטאים הינו פרויקט חשוב בחיל האוויר, שהחל בהצבת תאים במוזיאון חיל האוויר, וימשיך גם לשאר הבסיסים של החיל. בביסל"א בירכו על הפיכת הבסיס לידידותי לסביבה, ולכך שמעתה יעשה שימוש ישיר באור השמש ליצירת אנרגיה תוך שמירה על הטבע, ייעול מערכת החשמל וחסכון של מאות אלפי שקלים.
"התקנת המערכת איננה רק חסכון בכסף, אלא ביטוי של הערכים שאנו מאמינים בהם", אמר מפקד ביסל"א, אל"ם יוני סיידה- מרום. "באמצעות המערכת אנו יוצרים סביבת עבודה נקייה טובה יותר למפקדים, ללא רעש של גנרטורים וזיהומים. אנו מנחילים לחיילים תפיסה ירוקה ומודעות סביבתית שאיתן יוכלו להמשיך בחיים", הוסיף אל"ם סיידה- מרום.

את לוחיות התאים הפוטו- וולטאים מייצרת חברת אנלייט, שמפעילה ברחבי הארץ מעל 100 מפעלים לייצור אנרגיה מתחדשת. "שיתוף הפעולה עם חיל האוויר ימשיך, ויבנו מתקנים נוספים בשאר בסיסי חיל האוויר", אמר סמנכ"ל השיווק של חברת אנלייט, יואל צפרירי. "בדצמבר יחנך המתקן הבא בבסיס חצור, ומשם נמשיך לעין שמר, פלמחים וכל שאר הבסיסים" הוסיף צפרירי.

רואים רחוק, רואים ירוק
התקנת התאים הפוטו וולטאים הינה חלק מפרויקט "כחול בונה ירוק" שנוקט חיל האוויר על מנת לשמור על איכות הסביבה. "כשחברים שלי מהירוקים שמעו על הפרויקט הם נבהלו, חשבו שחיל האוויר מנסה להשתלט עליהם", סיפר רמ"ח בינוי, אל"מ מיכאל זיסמן. "הסברתי להם שבחיל האוויר מטמיעים בתוך הDNA שיקולים סביבתיים, שידעו שבחיל האוויר מגנים גם על הסביבה", הוסיף אל"מ זיסמן.
בחיל האוויר מתוכננים לעתיד פרויקטים דומים, על מנת להמשיך את הקו של ייצור אנרגיה משמש ושמירה על הסביבה. "יש תוכניות נוספות, ביניהם מתקן טרמוסולארי משולב בנבטים", אמר קצין הפרוייקט "כחול בונה ירוק" , רס"ן איתן בסון. "חיל האוויר לא מזהם זו לא רק סיסמא".

 
1 | 2
 
פרוייקט "כחול בונה ירוק". התאים הפוטו-וולטאים בביסל"א
פרוייקט "כחול בונה ירוק". התאים הפוטו-וולטאים בביסל"א