יומן ארועים

Bookmark and Share
מעתה: מנגנון חדש לתחקור אירועי בטיחות פורסם בתאריך 06.11.2011
תגיות: תעופה אזרחית , בטיחות
חיל-האוויר לוקח צעד נוסף לעבר שמיים בטוחים יותר: יחד עם רשות התעופה האזרחית יקים החיל מנגנון משותף לתחקור אירועי בטיחות תעופתית, שינסה להתמודד עם סכנת התאונות באוויר

לראשונה, יקימו חיל-האוויר ורשות התעופה האזרחית גוף ייחודי לתחקור של תקלות בטיחות תעופתיות. המטוסים האזרחיים והצבאיים, שנפגשים לא מעט פעמים גם גבוה בשמיים וגם על הקרקע בבסיסים כמו עובדה ושדה-דב, יזכו מעתה לפיקוח משותף.

"התחקור, הלמידה והפקת הלקחים הם נשמת אפינו", מסרו מפקד חיל-האוויר האלוף עידו נחושתן ומנהל רשות התעופה האזרחית אלוף (מיל') גיורא רום, טייס חיל-האוויר בעצמו. "בשמיים נפגשים כולם: כלי הטיס של חיל-האוויר וכלי הטיס האזרחיים. ניהול התעבורה בצורה בטוחה ותחקור אירועי הבטיחות חיוניים לכל הצדדים לטובת שמירה על חיי אדם, המשך תעופה אזרחית חופשית ככל הניתן וביצוע מיטבי של משימות חיל האוויר להגנת המדינה".

מנגנון התחקור החדש יכלול מומחים ובעלי תפקידים מתחום הבטיחות התעופתית והתעבורה האווירית הן מחיל-האוויר והן מרשות התעופה האזרחית. בין היתר, יקיימו אנשיו פגישות ותחקירים משותפים, העברה הדדית של ידע ונתונים והפקת לקחים מאירועי בטיחות.

 
1 | 2
 
מטוס אזרחי נוחת בבסיס הטכני בחיפה
מטוס אזרחי נוחת בבסיס הטכני בחיפה