יומן ארועים

Bookmark and Share
שיתוף פעולה עם "תנו לחיות לחיות" פורסם בתאריך 31.10.2011
תגיות: כלבים , הגנה קרקעית
שיתוף פעולה ייחודי בין חיל-האוויר לבין עמותת תנו לחיות לחיות יוצא לפועל לראשונה. מטרתו: שיפור תנאי החזקתם של הכלבים בחיל-האוויר

במשך תקופה ארוכה התקיים קונפליקט בין עמותת תנו לחיות לחיות ובין חיל-האוויר על תנאי החזקתם של כלבי השמירה בבסיסי החיל. כעת, הושג הסכם עקרוני בין הצדדים, והתקבלה החלטה על שיתוף פעולה ראשון מסוגו. במסגרת ההסכם הוחלט שיוקם צוות מקצועי משותף לשני הגופים, שיבחן שיטות החזקה חלופיות לכלבים שאינן כרוכות בקשירה קבועה שלהם, אך גם אינה פוגעת באבטחת הבסיסים. הצוות יתחיל את עבודתו באופן מיידי וצפוי להפגש כבר בשבועות הקרובים באחד מבסיסי החיל.

כלבים ימסרו למאמצים ראויים
כחלק מהערכות מחדש של מערך ההגנה הקרקעית, הודיע חיל-האוויר כי הוא נמנע מלקחת כלבים חדשים לשורותיו, ומתכוון לצמצם באופן משמעותי את כמות הכלבים המוחזקים על ידו על ידי העברת חלק מן הכלבים לאימוץ. בסיוע ובשיתוף של עמותת תנו לחיות לחיות, ייקדם החיל פרוייקטים של אימוץ כלבים, ובזאת הוא מזמין את הציבור הרחב לאמץ כלבים שנמצאים ברשותו ואשר סיימו את שירותם בחיל. הכלבים לא יימסרו לכלביות עירוניות או לגורמים אחרים אשר עשויים להמיתם, אלא אך ורק למאמצים ראויים.

יעל ארקין, מנכ"לית תנו לחיות לחיות, מסרה בתגובה כי: "אנו מברכים על המתווה העקרוני שסוכם בינינו לבין חיל האוויר, ועל החלטת חיל האוויר להוות חלוץ בקרב הגופים הממסדיים ולהתחיל בתהליך של בחינת חלופות להחזקת הכלבים שלא כרוכות בקשירת קבע. מזה תקופה ארוכה מובילה תנו לחיות לחיות קמפיין ציבורי ומשפטי נגד תופעת קשירת הקבע של כלבים במדינת ישראל. היום הזה, בו חיל האוויר הופך לחלוץ שמוביל את הפסקתה של התופעה האכזרית הזאת, הוא יום חשוב לזכויות בעלי החיים בישראל. אנו מבקשים להביע את הערכתנו לגורמים הרלבנטיים בחיל האוויר שהחליטו לצאת לדרך החדשה הזאת של שיתוף פעולה עמנו לשם הפסקת החזקת הכלבים בצורה שכזו. אנו משוכנעים שהחלטה זו של חיל האוויר תהווה נדבך חשוב ומרכזי בהוקעת התופעה של קשירת קבע של כלבים במדינת ישראל כולה".

לפניות ושאלות בנוגע לאימוץ כלבי חיל-האוויר יש לפנות במייל: iafdogs@gmail.com

 

 

 
1 | 2 | 3
 
הכלבייה בבסיס שדה-דב
הכלבייה בבסיס שדה-דב