יומן ארועים

Bookmark and Share
טייסות חיל-האוויר שבו מאימון בסרדיניה פורסם בתאריך 31.10.2011
תגיות: שת"פ עם זרים , תעופה עולמית
מטוסי חיל-האוויר הישראלי שבו אתמול מתרגיל משותף עם חיל-האוויר האיטלקי בסרדיניה. יחד הם תרגלו יכולות מבצעיות באזורים רחבים ובלתי מוכרים
קרן טוקטלי

משלחת של חיל-האוויר הישראלי ובה טייסות "אבירי הצפון", "הסילון הראשונה" וטייסת "העמק" המטיסות את מטוס ה"ברק", שבה מסרדיניה לאחר אימון עם חיל-האוויר האיטלקי. מטוסי הברק נשלחו יחד עם מטוס הבקרה "עיטם", לאימון באורך שבוע שעסק בתרגול יכולות מבצעיות באזורים חדשים ובמתארים שלא קיימים בשטח ישראל.

חיל-האוויר האיטלקי שלח את מטוסי ה"Eurofighter" האיטלקיים עליהם זכו שני טייסים ישראליים להצטרף לטיסה במושב האחורי. "היה מרשים ביותר", אמר רב-סרן דני, סמ"ט א' בטייסת "הסילון הראשונה". "למטוס יכולות משמעותיות שהיה מעניין מאוד לראות מקרוב".

זו אינה הפעם הראשונה שחיל-האוויר מתאמן בסרדיניה. בשנים האחרונות מקיים החיל מספר שיתופי פעולה עם חילות אוויר זרים מתוך מספר מטרות. בינהן, חיזוק מערכת היחסים עם חילות האוויר הזרים, לימוד מתורת הלחימה של NATO, תרגול יכולות מבצעיות באזורים רחבים ולא מוכרים ואפילו כדי להשאיר רושם חיובי.

"חוויית שיתוף הפעולה עם חיל האוויר האיטלקי היה חיובי מכל אספקט של העניין", אמר סא"ל יפתח, מפקד המשלחת. "הייתה בינינו הבנה מקצועית ומבצעית טובה מאוד במהלך הטיסות ביחד, שמהר מאוד התפתחה לחברות. מעבר לכך, הייתה לנו הזדמנות לטוס באזורים נרחבים ביותר, גדולים אף מארץ ישראל כולה, שבהם תרגלנו מתארים מסובכים מאוד עם מטוסים רבים שלהם יכולות שלא מוכרות לנו".


כתבה רחבה על התרגיל תתפרסם השבוע באתר חיל-האוויר.

 

 

 

 

 

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
מטוסי ברק ישראלים בסרדיניה
מטוסי ברק ישראלים בסרדיניה