יומן ארועים

Bookmark and Share
פצוע חולץ מאתר הקידוח "לוויתין" פורסם בתאריך 27.10.2011
תגיות: טייסת "החרב המתהפכת" , יחידת 669 , חילוצים
ביום שלישי בלילה הוזנקו מסוקי "ינשוף" מטייסת "החרב המתהפכת" לחלץ אדם שנפל מאסדת הקידוח "לוויתן". מצבו של הפצוע הוגדר קשה. אחד מהטייסים מספר על החילוץ מלב הים
מאי אפרת

מסוקי ה"ינשוף" (בלק-הוק) של טייסת "החרב המתהפכת" משתתפים פעמים רבות בחילוצים לא שגרתיים. הפעם המשימה הביאה אותם ללב הים, אל אתר הקידוח "לוויתין", הסמוך לחופי חיפה. בשעות הלילה של יום שלישי, התקבלה ידיעה כי אדם חש ברע ונפל מאסדת הקידוח. למקום הזונק מסוק ובו צוות החילוץ של יחידת החילוץ והפינוי הקרבי בהיטס, יחידת 669.

"קיבלנו את ההזנקה ויצאנו במהירות לאסדה. ידענו שיש מנחת אבל אף אחד לא ידע בוודאות שאפשר לנחות בו. התכוננו למצב שנבצע חילוץ כשהמסוק באוויר, באמצעות כבל", מספר סרן ח', אחד מטייסי מסוק ה"ינשוף". "כשהגענו למנחת, ראינו שאין מכשולים, הבנו שהוא בגודל המתאים ועמיד למשקל הינשוף וביצענו נחיתה. לוחמי 669 יצאו וטיפלו בפצוע כעשרים דקות, כשהוא מחוסר הכרה ומונשם".

30 דקות ארכה הטיסה אל בית החולים רמב"ם, שמרחקו 124 ק"מ ממיקום האתר בים התיכון. בבית החולים הוגדר מצבו של הפצוע כקשה. "זאת הייתה הפעם הראשונה בה חילצנו מ'לוויתין', אבל זהו לא החילוץ הראשון מאסדת קידוח. לפני שנתיים חילצנו מאסדה אחרת", מספר סרן ח', "זאת הזנקה לא סטנדרטית, לא פשוטה, בעיקר בגלל שהיא מרוחקת מהארץ ונמצאת בלב בים. האופי של המערך שלנו אנחנו מביא אותנו לבצע משימות בהרבה מקומות, אבל הפעם הזו הייתה שונה מהרגיל".

 
1 | 2 | 3
 
מסוקי ינשוף (בלק-הוק)
מסוקי ינשוף (בלק-הוק)