יומן ארועים

Bookmark and Share
"ושבו בנים לגבולם" פורסם בתאריך 18.10.2011
תגיות: בסיס תל נוף , טייסת "מובילי הלילה" , יסעור - (CH-53)
אין אחד שלא התרגש לראות את התמונות: גלעד שליט במצרים, לאחר מכן בישראל, ולבסוף בבסיס תל-נוף בזרועות משפחתו. היום הוא שב הביתה לראשונה, יותר מחמש שנים לאחר שעזב אותו
דנה רוסו ויעל הררי

לחיבוק הזה המתינה משפחת שליט, ביחד עם מדינת ישראל, 1,941 ימים. היום בבסיס תל-נוף זה קרה, וגלעד שליט הוחזר לחיק משפחתו. לאחר זיהוי כל האסירים ששוחררו, הועבר הבוקר שליט דרך מעבר "כרם שלום" בחזרה לשטח ישראל. משם הוטס במסוק 'יסעור', בהובלת מפקד טייסת "מובילי הלילה", אל בסיס תל-נוף. "זו תחושה של גאווה וכבוד", סיפר מפקד הטייסת, סא"ל א'. "אופי הפעילות שלנו הוא בדרך כלל סביב הצלת החיים, הפעם התחושה היא שזו משימה של הבאת חיים. זה באמת מיוחד, זו הרגשת שותפות שאני בטוח שכל מי שלקח במשימה חלק חש". צוות המסוק כלל גם טייס משנה, מכונאי מוטס, וצוות של יחידת החילוץ בהיטס 669. "היום התחיל בהתרגשות גדולה" אמר רס"ן עודד, רופא מוטס של היחידה. "יצאנו ולא ידענו מה מחכה לנו בקצה אבל ידענו שזה משהו מרגש".
עם נחיתתו של גלעד קיבלו אותו ראש הממשלה, הרמטכ"ל ושר הביטחון. "שלום גלעד, ברוך שובך למדינת ישראל. כמה טוב שבאת", פנה ראש הממשלה לגלעד, ולאחר מכן פנה לאביבה ולנועם: "החזרתי לכם את הילד הביתה".

הפגישה המרגשת עם המשפחה התקיימה במתחם מיוחד באחת מטייסות הבסיס שנסגר לכבוד האירוע. באותו המתחם הוקם גם מרכז רפואי בו נערכו לגלעד בדיקות רפואיות משלימות לאלו שבוצעו מוקדם יותר בבסיס בדרום הארץ. מאז שקיבל בסיס תל-נוף את משימת הבאתו של שליט לחיק משפחתו, היו עסוקים כל אנשיו בהכנות המקדימות להגעתו. "זהו יום היסטורי וזכות גדולה עבור בסיס תל-נוף וטייסת 'מובילי הלילה'", אמר מפקד הבסיס, תא"ל עמיקם נורקין, בתדריך לקראת הטיסה. "זהו פאזל מורכב שאנו שמחים לבצע את החלק שלנו בו".

בתום המפגש והבדיקות הרפואיות, יצאה המשפחה אל מסוק ה'יסעור' שהמתין מחוץ למתחם ולקח אותם בחזרה למצפה הילה, הביתה. 

 

 

 

 

 
1 | 2 | 3
 
מלווים את גלעד אל הוריו
מלווים את גלעד אל הוריו