יומן ארועים

Bookmark and Share
מדווחים מצ'כיה פורסם בתאריך 25.09.2011
תגיות: תעופה עולמית , אירועים , בז (F-15) , קרנף (הרקולס) , 669
היום זה קורה. הקהל מרחבי העולם יוזמן להיכנס אל בטן מטוס ה"קרנף", לשוחח עם טייסי ה"בז" ולהביט מקרוב בציוד המיוחד של יחידת 669. כתבת אתר חיל-האוויר הצטרפה למשלחת כדי לתת לכם הצצה מקרוב. תערוכת "NATO DAYS" יוצאת לדרך
מאי אפרת

באוסטרבה, העיר השלישית בגודלה בצ'כיה, מטוסי חיל-האוויר הישראלי נחתו כבר ביום חמישי האחרון. מהרגע בו נגעה רגלם של נציגי החיל באדמה הזרה, הם לא חדלו מלעבוד. הטכנאים מיהרו לבצע בדיקות אחרונות במטוסי ה"בז" (F-15), לחמש אותם בפצצות דמה ולתת נגיעות אחרונת של ברק. כולם נתנו יד במאמץ להפוך את מטוס ה"קרנף" (הרקולס) מלא הציוד לחדר תצוגה יחיד מסוגו, הכולל מסכי טלוויזיה, שלטים, חדר ניתוח נייד ואפילו בובות תצוגה של יחידת החילוץ בהיטס והפינוי הקרבי, 669.

היום, לאחר שהמאמצים תמו, המטוסים הועמדו במקומם והנציגים שיננו היטב את ההסברים לקהל, יגיע רגע האמת כשהמוני המבקרים יגיעו לצפות במיצג הישראלי בתערוכת "NATO DAYS", אחד האירועיים האווירים הגדולים ביותר באירופה. 

עד כה: 130,000 מבקרים
אתמול, יום שבת, נפתחה רשמית התערוכה בלי נציגות המשלחת הישראלית. חמושה במצלמה, דף, עט ואפילו מכשיר הקלטה, נשלחתי אני לאסוף מעט מידע מקדים בשטח התערוכה, לקראת הגעתנו היום. הדבר הראשון שנגלה לעיני היו עשרות אלפי אנשים. סקרניים, מחוייכים, מביטים ללא הרף לעבר השמיים, שם חיכו להם אין סוף הפתעות. מטוסי קרב חלפו על פנינו במבנים מרהיבים, מטוסי סילון שרטטו עבורנו לבבות בשמיים, מסוקי סער הנחיתו לוחמים ואפילו צנחנים הפציעו לפתע בשמיים והגיעו אט אט לקרקע. גם על האדמה העיניים לא נחו, וריצדו בין צוותי-אוויר זרים לבושים בסרבלי טיסה, תצוגת מטוסים קרקעית, ציוד כיבוי וטנקים שהפכו עד מהרה לקיר טיפוס עבור הילדים שבחבורה.

רק בסוף היום, מתגלה לי מספר הנוכחים המשוער: לא פחות מ-130,000 מבקרים פקדו את התערוכה ביומה הראשון (מספר דומה של מבקרים פקדו את התערוכה במשך יומיים בשנה שעברה). נראה כי מצפה לנו מחר קהל אפילו גדול יותר וכי הוא מחכה לבואנו. לובשי הסרבלים הישראליים כבר הרגישו לרגע כמו כוכבי רוק מקומיים כשהתבקשו להצטלם, ללחוץ ידיים, ואפילו לחלק חתימות על ספרים בהם התנוססה בעברית, אם כי בשגיאות קלות, הכותרת: "היל האוויר".


לא פחות מהם, מרוצים גם מארגני התערוכה, שזוכים לראשונה בנציגות חיל הישראלי. "אנחנו מאוד מעריכים את היענות חיל-האוויר הישראלי להזמנתינו. בהתחלה שמרנו לבקשתכם את ההשתתפותכם בסוד, אך מהרגע שפרסמנו זאת באתר שלנו קיבלו המון תגובות שאמרו שזה פשוט נהדר שאתם כאן ושמחכים לראות את ה-F-15 ואת ההרקולס", מספר מארגנה הראשי של התערוכה בראיון לאתר חיל-האוויר. "אני חושב שלא רק בשבילנו, אלא גם בשביל מדינת ישראל מדובר בהצלחה יוצאת מן הכלל. כולם מתרגשים שאתם מגיעים אלינו בפעם הראשונה ולא מוכנים שזאת תהיה הפעם האחרונה".

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
לבבות באוויר
לבבות באוויר