יומן ארועים

Bookmark and Share
להתעורר כמו אסטרונאוט פורסם בתאריך 19.09.2011
תגיות: חלל
תמיד חלמתם להיות אסטרונאוטים? מעכשיו תוכלו לקום בבוקר בדיוק כמותם. כאשר הם הרחק בחלל, דואגת נאס"א לתת לאסטרונאוטים שלה קצת תחושה של בית, ולהעיר אותם עם השירים האהובים עליהם. פלייליסט מהחלל
מיכל ויסברוד

האסטרונאוטים שנשלחו לחלל במשימות האחרונות של נאס"א זכו להפתעה נעימה - בכל בוקר נבחר שיר אחר להשמיע להם, איתו יפתחו עוד יום חדש בחלל. לא הרבה אמנים זכו להגיד שיצירה שלהם הושמעה מחוץ לגבולות כדור הארץ, אך הנה טעימה קטנה מהטעם המוזיקאלי של האסטרונאוטים. החל ממוזיקה קלאסית ועד לאלטון ג'ון - בקרוב דיסק האוסף.

איך רוקדים ואלס בלי כוח משיכה?
האסטרונאוט השוודי כריסטר פוגלסנג המריא לחלל בדצמבר 2006, והספיק לעשות שם לא מעט: במהלך שיחת וידאו עם משפחת המלוכה השוודית, שבר כריסטר את שיא העולם בזריקת פריזבי כאשר הצליח להותיר אותה באוויר במשך 25 שניות שלמות. כנראה שבלי כוח משיכה, זה קצת יותר קל. יומיים לאחר מכן, זכה כריסטן להתעורר לצלילי ואלס הדנובה הכחולה של יוהאן שטראוס: השיר שלצליליו רקד עם אשתו ביום חתונתם.

 

                                                   

רוק במעבורת
מעבורת החלל "דיסקברי" ביצעה 39 טיסות, שהתה בחלל למעלה מ-240 יום וגמעה מרחק של 195,938,294 ק"מ. בטיסתה האחרונה, התעוררו האסטרונאוטים לתוך הופעה חיה, שנערכה במיוחד בשבילם במרכז הבקרה ביוסטון. להקת הרוק "Big Head Todd and the Monsters" ביצעה את השיר "Blue Sky" והעבירה אותו בשידור חי אל המעבורת.



תודה אישית מאלטון ג'ון
המשימה האחרונה של המעבורת "אטלנטיס", שחתמה את עידן טיסות המעבורת לחלל, יצאה לדרך ב-8 ביולי 2011. במהלך הטיסה ההיסטורית בחלל התעוררו האסטרונאוטים לצלילי השיר "רוקט מן" של אלטון ג'ון. בהודעה מוקלטת הזמר איחל להם בהצלחה והודה לאנשי נאס"א על 30 שנה של טיסות מעבורת.

 

 



גם אריק איינשטיין הגיע לחלל
הצלילים העבריים הראשונים שהושמעו בחלל היו "מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר" בביצועו של אריק אינשטיין, שהיה הזמר האהוב על אל"ם אילן רמון ז"ל. טייס הקרב והאסטרונאוט הישראלי הראשון המריא לחלל במעבורת "קולומביה", מעבורת החלל הראשונה של נאס"א. בין היתר הוא לקח עמו את דגל חיל-האוויר, דגל עם סמל סוכנות החלל הישראלית, ציור שצייר נער בגטו טרזין ממוזיאון "יד ושם" ומכתב שכתב הנווט רון ארד לאחר שנתיים בשבי. ב-1 בפברואר 2003, התפרקה המעבורת בעת כניסתה לאטמוספירה, ושבעת האסטרונאוטים שהיו בה נהרגו.



האזינו לרשימת השירים המלאה