יומן ארועים

Bookmark and Share
משפחת חיל-האוויר עולה כיתה פורסם בתאריך 29.08.2011
תגיות: משפח"א
הילדים של אנשי חיל-האוויר אשר עולים לכיתה א' זכו היום להפוגה מההכנות ללימודים והמתח שלקראתם. הם עזבו את הילקוט החדש בבית, והגיעו לאירוע "משפח"א עולה כיתה" שהתקיים בבית חיל-האוויר בהרצליה לכבודם
דנה רוסו

סוף הקיץ זו תקופה מלחיצה עבור תלמידים, ובעיקר עבור ילדים העולים לכתה א' והוריהם. בעוד רגע יתחילו הלימודים לראשונה, והילקוט היפה ביותר טרם אותר, הקלמר עוד לא הועמס בצבעים ועפרונות, ועדיין לא כל כך ברור איזה מחברות צריך לקנות. אבל רגע לפני תחילת הלימודים בילו ילדי חיל-האוויר שעולים לכיתה א' ביום כיף שכולו בשבילם.
משעות הבוקר המוקדמות החלו בני השש למלא את בית חיל-האוויר ולהתרוצץ בין דוכני הפופקורן ושיערות הסבתא, סדנאות הלהטוטים וקיפולי הבלונים, קיר הטיפוס, ציירי הקריקטורות, דוכני ציור הפנים והקעקועים, פינת הליטוף ופינת היצירה, בה הכינו קלמרים ותיקיות מקושטים במטוסים. מי שהספיק למצות את הפעילויות הרבות עד לשעות הבוקר המאוחרות, נכנס להצגה "פיית השיניים והניקיון" של תיאטרון יורוב, ומי שהיה זקוק לזמן ממושך יותר בפינת הליטוף או לצורך צביעת הקלמר, יכול היה לחכות להצגה השנייה, "מר זוטא מעץ התפוחים" של תיאטרון אורנה פורת.

הכיתה המעופפת
"המטרה שלנו היא לממש את הסיסמה 'משפחת חיל-האוויר' הלכה למעשה, ומשם נובעים יתרונות נוספים", אמר רס"ן אבי תורתי, ראש מדור תרבות ומורשת בחיל והאחראי על האירוע. "אנחנו יוצרים חיבור בין המשפחה וחיל-האוויר, בין ההורים והילדים וגם ניתנת לנו הזדמנות להביע הוקרה והערכה למשפחה שעומדת מאחורי האנשים שלנו". רס"ן תורתי אמנם אחראי על האירוע כבר כמה שנים, לקראת כל שנת לימודים חדשה, אבל הפעם הוא גם נהנה מפירותיו. השנה, בנו הבכור עולה גם הוא לכתה א'. "השנה אני פה בתפקיד כפול", הוא צוחק.
גם סרן אבי ארז, קצין החינוך של בסיס תל-נוף, הגיע השנה בליווי בתו עמית שעולה השנה לכתה א'. "גם בבסיס אנחנו מקיימים אירועים לקראת שנת הלימודים החדשה, ואני מודע ומכיר את החשיבות שלהם בגלל שזה התחום שבו אני עוסק", הוא מספר. "אבל כשאני בא לפה עם עמית, אני שוכח מהתפקיד ופשוט נהנה איתה. כל אחד מההורים שנמצא פה מרגיש גאווה גדולה ומחויבות לחיל, וזה הרבה בזכות אירועים כאלו".

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5