יומן ארועים

Bookmark and Share
יום מנהיגות לחניכי בית הספר לקצינים פורסם בתאריך 29.08.2011
תגיות: ביסל"ק , בסיס עובדה
בביסל"ק החליטו לרענן את יום חקר המנהיגות שערכו בעבר. לכן הנחיתו על הצוערים בהפתעה יום מיוחד בשם "נחשון במדבר", בו נבחנו כישורי המנהיגות שלהם וההתמודדות בתנאי אי-ודאות
ליה שנל

יום "נחשון במדבר" אילץ את חניכי ביסל"ק (בית הספר לקצינים של חיל-האוויר) להתמודד עם ביצוע משימות שונות, פתרון חידות, שיתוף פעולה ותפקוד בתנאי לחץ. הגביע לקבוצה המנצחת היה רק בונוס.
"הרעיון מאחורי היום הזה היה לתת לצוערים להוביל משימות, ולראות איך הם פועלים בתנאי אי-ודאות", הסביר סרן ליאור בן אבו, מפקד ההשלמה הטכנית בביסל"ק, שהוביל את היום. "רצינו שהחניכים יחוו את זה כדי שכשהם יהיו מפקדים, הם ידעו ויכירו את התחושה. בזמן אמת, הם כנראה יפעלו באי-ודאות".
את היום הגו כפיתוח ליום חקר המנהיגות שנערך בביה"ס בעבר, ובו נבחנו כישורי המנהיגות של הצוערים, והוסיפו לו תכנים חדשים. "מטרה חשובה היא לחבר את מה שהצוערים עושים ביום הזה למקצוע שלהם, כל אחד לתפקיד שהוא יעשה", סיפר סרן בן-אבו. "כל משימה שהם מבצעים משליכים על העולם המקצועי שלהם, והחיבור לעולם הקצונה ולמקצוע זה מה שהכי תורם לצוערים".

הולכים אל הלא נודע
את היום החלו הצוערים מוקדם מהצפוי, כשהמפקדים הקפיצו אותם מהמיטות השכם בבוקר בצעקות, דואגים להבהיל את החניכים היטב כדי להכניס אותם לאווירת הפעילות. "בשעה 6:15 הגענו לאודיטוריום ולא היה לנו מושג במה מדובר", סיפר הצוער שגיא פודנסקי. "שם סיפרו לנו שיהיו משימות כולם יעברו התנסות פיקודית, אבל לא פירטו כדי לשמור על אי-הודאות. גם חילקו אותנו לצוותים והסבירו לנו שצריך לצבור כמה שיותר נקודות". המשימות השונות התבצעו בחוץ, במדבר, כראוי לשמו של היום, וכללו ניווטים, חידות ומשימות מסוגים שונים. "באחת המשימות הייתה חבית מלאה מים, והיינו צריכים להעביר חלק לחבית אחרת, כשאנחנו מחזיקים רק בקצוות של חבלים שמחוברים לדליים", תיאר שגיא. "למדנו שם המון, כי היינו צריכים להבין איך לחלק את האנשים. בשלב מסוים הבנו שצריך לשים אנשים שיבצעו בקרה על התהליך, וזה לקח שלדעתי רלוונטי לכל התפקידים שנעשה בעתיד".
הקבוצה של שגיא, שנמצא בהשלמה הטכנית, אמנם לא ניצחה, אבל הוא מדגיש שכל הצוערים יצאו מהיום מרוצים. "היה מאוד כיף וכולנו למדנו המון", הוא אמר. "יש לנו פה פנקסים מיוחדים שנועדו לרשום דברים שאנחנו רוצים לקחת איתנו לתפקיד הבא, ואני חושב שהיום כל אחד מאיתנו הצליח למלא כמה דפים בפנקס שלו".

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
מתרגלים עבודת צוות
מתרגלים עבודת צוות