יומן ארועים

Bookmark and Share
ספר היסטורי הוענק למפקד חיל-האוויר פורסם בתאריך 18.08.2011
תגיות: היסטוריה
ספר חדש התווסף לסדרה הסוקרת את תולדות התעופה הצבאית בארץ. הספר העוסק בתולדותיה של "טייסת א", הטייסת הראשונה של החיל, הוענק היום למפקד חיל-האוויר
ליה שנל

בפגישה מרגשת בין מפקד החיל, האלוף עידו נחושתן, למחבר הספר, אל"ם (מיל') עודד מרום, העניק לו מרום את ספרו החדש. הספר הוא הרביעי והאחרון בסדרה של ספרים הסוקרים את התעופה הצבאית בארץ לפני קום המדינה. שלושת הספרים הקודמים עוסקים במחלקת טיס של הפלמ"ח ובטייסות הגליל והנגב במלחמת העצמאות. בפגישה נכחו גם מנכ"ל עמותת חיל-האוויר, אל"ם במיל' ג'קי שפורן, וראש ענף היסטוריה במטה חיל האוויר, סא"ל מוטי חבקוק, שסייע בכתיבת הספר.

לכבוד השלמת הסדרה, החליטו בעמותת חיל-האוויר להעניק את הספרים למפקד חיל-האוויר, ובהמשך מתוכנן להעניק עותק מהספרים לחברי פורום מפקדים, לטובת הפצתם בבסיסים. עותק מיוחד מהספר החדש יוענק לטייסת "הראשונה", שמה הנוכחי של טייסת א' המיתולוגית.
"בתחילת מלחמת העצמאות היו בגליל ובנגב ישובים מנותקים, והמטוסים היו חיוניים כדי לשמור על הקשר עם המרכז ולהעביר אספקה וחולים", מספר אל"ם במיל' מרום, על תוכנם של הספרים והתקופה בה הם מתמקדים. "הטייסים היו אזרחים חסרי ניסיון שנפלו למלחמה, ורבים מהם נהרגו. גם המטוסים היו אזרחיים, עד להגעת מטוסי הקרב הראשונים מצ'כיה לאחר קום המדינה".
אל"ם מרום היה מפקד טייסת "הקרב הראשונה" בתקופת מלחמת ההתשה ולאחר מכן ראש מחלקת הדרכה במטה חיל-האוויר. לאחר פרישתו החל לכתוב ספרים הקשורים בהיסטוריה ומורשת חיל-האוויר, וכיום הוא מפיק את הפרסומים של מכון פישר ועמותת חיל-האוויר.

 

 

 
1 | 2 | 3 | 4
 
עודד מרום מעניק את הספר למפקד חיל-האוויר
עודד מרום מעניק את הספר למפקד חיל-האוויר