יומן ארועים

Bookmark and Share
מצדיעים למילואימניקים פורסם בתאריך 17.08.2011
תגיות: טקסים ואירועים , מפקד חיל-האוויר , מילואים
בערב מיוחד למילואימניקים ולבני משפחותיהם, הביע אתמול מפקד חיל-האוויר את הוקרתו לאנשי מערך המילואים של החיל
ליה שנל | צילום: רומן ברונשטיין

האולם הגדול בבית חיל-האוויר בהרצליה התמלא אתמול בערב בזוגות לבושים בבגדים חגיגיים, חלקם מלווים בילדיהם. אבל הם לא הגיעו לצפות בהצגה או במופע, אלא להשתתף בערב מיוחד של חיל-האוויר, ערב המוקדש לאלה שאינם לובשים את מדהים באופן יומיומי: אלו הם אנשי המילואים.

הערב נפתח בחלוקת תעודות לאנשי המילואים המצטיינים מכל בסיסי ומערכי החיל על ידי מפקד חיל-האוויר, האלוף עידו נחושתן. התעודות חולקו לקצינים ונגדים במיל' ממגוון של תפקידים: מאנשי צוות האוויר שעושים 90 ימי מילואים בשנה, ועד נהג אמבולנס בבסיס חצרים, שבגיל 59 עדיין מתנדב למילואים. לאחר שהוענקו תעודות למצטייני החיל, עלו על הבמה גם ארבעה אנשי מילואים מצטייני רמטכ"ל, וזכו אף הם להוקרתו של מפקד החיל.
"זוהי זכות גדולה ואחריות כבדה: להגן על בתינו ומשפחותינו, להכשיר את הדורות הבאים ולהוביל את הפעילות המבצעית ביחידות בהן אנו משולבים", אמר בשם אנשי המילואים רס"ן נמרוד, טייס מילואים בטייסת "דורסי הלילה", שקיבל השנה מצטיין רמטכ"ל. "להיות איש מילואים מבחינתי פירושו לנהל חברה שבעה ימים בשבוע, לנצל כל רגע עם המשפחה ולחיות חיים מלאים, אבל להיות מוכן לעזוב הכל ברגע. זוהי עבודה שנייה ומשפחה שנייה".
אנשי המילואים בטייסות חיל-האוויר ידועים בממוצע ימי המילואים הגבוה שלהם, בעיקר משום שאנשי צוות האוויר מגיעים ליום טיסה בכל שבוע, וחלקם אף ליותר. כמו כן, בניגוד למה שנהוג צה"ל שיחידות המילואים נפרדות מן היחידות הסדירות, אנשי המילואים של חיל-האוויר משולבים בתוך טייסות הטיסה, מכירים אותן היטב ומהווים חלק מרכזי ואף מוביל בטייסת שלהם.

איתנו ביום פקודה
"זוהי תקופה של שינויים היסטוריים, שיש בה גם לא מעט סיכונים. על חיל-האוויר לסייע בשמירת יציבותה של מדינת ישראל, וכאן בדיוק אנשי המילואים נכנסים לתמונה", אמר האלוף נחושתן בנאום שנשא במהלך הערב, ובו הודה לאנשי המילואים על מאמציהם. "לא תראו תהליך אחד בחיל-האוויר שלא מעורבים בו אנשי מילואים. אנחנו צריכים אתכם- בתא הטייס, בקרון ההפעלה ובמוצבי השליטה. לקחתם על עצמכם את הנטל הזה, ואנמי יודע שביום פקודה תהיו איתנו".
בנאומו הודה האלוף נחושתן גם לבני משפחותיהם של אנשי המילואים, על תמיכתם בשירות לאורך שנים. לאחר שסיים את דבריו, נהנו האורחים באירוע מהופעה של גידי גוב ורונה קינן, שאמנם לא קיבלו צו 8, אבל בהחלט התייצבו על מנת להודות למערך המילואים 

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
מפקד חיל-האוויר, האלוף נחושתן, לוחץ ידו של אחד המצטיינים
מפקד חיל-האוויר, האלוף נחושתן, לוחץ ידו של אחד המצטיינים