יומן ארועים

Bookmark and Share
ט"ו באב שמח לחיילי שח"ר כחול פורסם בתאריך 15.08.2011
תגיות: שח"ר כחול , משפח"א
חיילי הפרויקט לשילוב חרדים בחיל האוויר זכו אתמול יחד עם נשותיהם לערב מיוחד בסימן ט"ו באב. בתוכנית: הרצאה מפי רב מומחה ביחסים וזוגיות והופעה של הזמר ישי לפידות
ליה שנל | צילום: יונתן זלק

כמאה זוגות הגיעו אתמול לבית חיל-האוויר בהרצליה לערב שנועד כולו עבורם. לכבוד ט"ו באב, האירוע הוקדש בעיקר לבנות הזוג של החיילים, שחלקן הגיעו מלוות גם בילדים. כל אישה קיבלה במתנה סידור תפילה חגיגי והן זכו להוקרתם של הדוברים במהלך הערב. "אני מאוד שמחה שעשו לנו את הערב הזה", משתפת שרה, שהגיעה לאירוע מבני-ברק. "בעלי התגייס רק לפני חודש וחצי, וזאת הייתה הפעם הראשונה שפגשתי את כולם".

גם חגית ואורטל, שבעליהן נמצאים יחד במכינה בבסיס הטכני בחיפה, שמחו על ההזדמנות להיפגש ולהכיר את עולמם של בני הזוג. "בגלל ששח"ר כחול מתאים לדתיים, עודדתי את בעלי להתגייס. הוא מקבל משכורת, לימודים, מקצוע, וגם הגנה על המדינה, שזה מאוד חשוב", מספרת חגית. "נתנו כאן לדתיים אפשרות להתקדם, לתרום למדינה ולהשתלב בחברה", אומרת אורטל. "עוזרים להם עם תנאים טובים, ואם הייתה לי אפשרות גם אני הייתי עושה את זה. אולי הפרויקט הבא יהיה להקים שח"ר כחול לנשים".

שח"ר חדש
באירוע נכחו תא"ל אילן בוגר, ראש להק כוח האדם, ותא"ל אמיר רוגובסקי, ראש חטיבת תכנון ומיצוי כוח אדם באכ"א. את האירוע הנחה העיתונאי קובי אריאלי, שהציג נתונים הקשורים בפרויקט שח"ר כחול: כ-600 מתגייסים מאז תחילת הפרויקט לפני שלוש שנים, עשרה קצינים חרדים בחיל-האוויר, ואחוז התעסוקה המרשים של המשתחררים - 92% מבוגרי הפרויקט השתלבו בשוק העבודה לאחר שחרורם. "היום יש קרוב ל-3,000 חיילי שח"ר בצבא כולו, ופרויקט זה, שהחל בחיל-האוויר, הופך למקובל בעיני החברה", אמר למוזמנים תא"ל רוגובסקי, שאחראי על שילוב החרדים בצה"ל. "אתם החלוץ לפני המחנה, שמראה שאדם חרדי יכול לשרת בצבא ולהתפרנס בכבוד לאחר מכן".

גם תא"ל בוגר נשא דברים, והדגיש את חשיבותו של הפרויקט לאיחוד והקטנת הפערים בחברה, תוך תרומה למטרה של חיל-האוויר: להגן על המדינה. "מול אויבינו עלינו לשמור על חברה חזקה ומאוחדת. עלינו לקחת אחריות על עתידנו ועל עתיד ילדינו", אמר לחיילים. "תודה מיוחדת לנשים, על התמיכה ההשתתפות בנשיאה בנטל ובאחריות". בהמשך הערב האזינו המשתתפים בערב להרצאה מפיו של הרב שמחה כהן, המתמחה בנושאי נישואים וזוגיות. בין ההרצאות והנאומים הופיעה להקת הרבנות הצבאית, כשבסיום הערב הצטרף אליה אורח מיוחד: הזמר ישי לפידות, סולן להקת "אוף שימחעס".

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
חיילי שח"ר כחול בערב ט"ו באב
חיילי שח"ר כחול בערב ט"ו באב