יומן ארועים

Bookmark and Share
המטוס התפרק לשניים- איש לא נפגע- מבט עולמי פורסם בתאריך 02.08.2011
מטוס של חברת "קריביאן איירליינס" אולץ לבצע נחיתת חירום והתפרק לשניים במהלכה. למרבה ההפתעה אף אחד מ-163 הנוסעים ואנשי הצוות לא ספג פציעה רצינית
ליה שנל

טיסת "קריביאן איירליינס" מניו-יורק לגיאנה ביום שישי לא בדיוק הסתיימה כצפוי: המטוס ביצע נחיתת חרום בשדה התעופה צ'די-ג'גן, בקרבת עיר הבירה ג'ורג'טאון במדינה הדרום-אמריקנית.
קצת אחרי 12 בלילה מטוס הבואינג 737-800 התקרב לנחיתה בשדה, אך בשל הגשם החליק מהמסלול וחלקו הקדמי נשבר. השבירה בלמה את המטוס, שנעצר מטרים ספורים לפני תהום בעומק 65 מטרים שנמצאת בקרבת שדה התעופה.

אף אחד מ-157 הנוסעים וששת אנשי הצוות לא נהרג, ושלושה נוסעים בלבד סבלו משברים בגפיים. "מדובר בנס מוחלט", אמר אתמול יו"ר קריביאן איירליינס, ג'ורג' ניקולס, לאחר שביקר באתר ההתרסקות. הסיבות להתפרקות המטוס עדיין לא ברורות, ועדיין נמצאות תחת חקירת רשות בטיחות הטיסה של גיאנה, שצ'די-ג'גן הוא שדה התעופה הבינלאומי היחיד שלה.
לחוקרים המקומיים יצטרפו חוקרי תאונות של חברת "קריביאן איירליינס", חברת התעופה הרשמית של טרינידד וטובאגו והבעלים של "אייר ג'מייקה". צי מטוסי הבואינג 737-800 של החברה הוא חדש לחלוטין, והחדש מביניהם נחנך רק יומיים לפני ההתרסקות.

"זה היה מחריד", סיפרה אחת הנוסעות במטוס. "היה רעש נוראי וכל הנוסעים צרחו, התחלתי להתפלל לישו". תפילותיה ככל הנראה נענו, כי הנזק היחיד שנגרם לה היה חבלות בבטנה מחגורת המושב, שהחזיקה אותה במקומה בעת ההתרסקות. "אנחנו אסירי תודה שאיש לא נפגע", אמר בהרט ג'גדאו, נשיא גיאנה, בעת ביקורו במקום.

 

 

 
1 | 2 | 3