יומן ארועים

Bookmark and Share
בקרוב: שיפור בתנאי הכלבים בחיל פורסם בתאריך 25.07.2011
תגיות: הגנה קרקעית , כלבים
בית משפט השלום בראשון לציון קבע אתמול, כי על צה"ל לספק מקום מנוחה וצל לכלבים השומרים על בסיסי חיל-האוויר. בחיל מגיבים: "נמלא אחרי הוראות בית המשפט. בקרוב נקבע את סוג ההצללה כדי לשפר את תנאי הכלבים"
יהונתן מרוז

בעקבות צו המניעה: בחיל-האוויר יבחנו מהי הדרך הטובה לשפר את תנאי הכלבים בחיל. רק אתמול (יום א') קבע בית משפט השלום בראשון לציון כי צה"ל ומשרד הביטחון מחזיקים בכלבי השמירה בניגוד לחוק ולא מספקים להם מרחב מוצל כנדרש, אך במטה חיל-האוויר החלו לחשוב על פתרון הבעיה - עוד בטרם התקבל פסק הדין.

כלבי השמירה, הנמצאים בכל בסיסי חיל-האוויר ומשמשים כוח מגן והרתעה מפני הסתננויות, זכאים על-פי החוק למרחב מוצל כדי להישמר מתנאי מזג-האוויר. לדברי עמותת "תנו לחיות לחיות", שהגישה בחודש שעבר בקשה דחופה לצו מניעה בבית המשפט, צה"ל ומשרד הביטחון מפרים את החוק ומתעללים בבעלי החיים. אנשי העמותה טענו כי החזקת הכלבים בתנאים קשים, וללא מרחב מוצל של שלושה מטרים רבועים רצופים, הם בניגוד לנדרש בחוק צער בעלי חיים. כדי למנוע פגיעה באבטחת הבסיסים, בית המשפט העניק צו מניעה דחוי, המאפשר לצה"ל ולמשרד הביטחון לטפל בבעיה עד לחודש נובמבר הקרוב.

בשבוע שעבר החלו בחיל-האוויר לערוך ניסוי במשטחי הצללה לכלבים, שיעמדו בקריטריונים הקבועים בחוק. בניסוי נבדקו סוגים אפשריים של משטחי הצללה, ותוצאותיו עתידות להתקבל עד סוף השבוע. לאחר מכן ייצא מכרז לבניית ההצללה. "כבר הגענו לכמה תובנות ובסוף הניסוי נחליט על דרך פעולה". אומר רס"ב אמנון, ראש מדור כלבנות במטה חיל-האוויר העוסק בתחום כבר 20 שנה. "בניסוי בדקנו את איכות הצל והטמפרטורות. אנחנו מטפלים בכלבים בצורה הכי טובה שיש. חשוב להזכיר שמדובר בכלבים שניצלו מהמתה, כלבים שלולא היו נמצאים בבסיסים, כנראה היו מתים".

אז מתי הכלבים יקבלו את משטחי ההצללה, כפי שכתוב בחוק?
"הבקשה הייתה לטיפול מיידי, אבל בית המשפט הבין את הצורך המבצעי של אבטחת הבסיסים ע"י הכלבים ולכן נתן זמן להערכות. לאורך כל השנים, הכלבים בבסיסים מקבלים יחס טוב וטיפול מקצועי ואוהב. לפי פסק הדין, השינוי המתבקש יתבצע עד חודש נובמבר".

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
הכלבים והכלבנים של בסיס שדה-דב
הכלבים והכלבנים של בסיס שדה-דב