יומן ארועים

Bookmark and Share
"זה הדור שלנו, זה התור שלנו" פורסם בתאריך 14.07.2011
תגיות: טקסים ואירועים
פרס מפקד חיל-האוויר הוענק אתמול ליחידות שונות בחיל, במסגרת עצרת הקצינים השנתית. "כל אדם מחפש בעמלו יתרון ותכלית" אמר מפקד החיל בעצרת. אז אלו טייסות הוכרזו כמנצחות? והאם בכלל מותר לגלות אילו פרויקטים זכו?
ליה שנל

יותר משלושים הצעות שונות התמודדו על פרס מפקד חיל-האוויר לשנת 2011, רק שתיים נבחרו להיות הזוכות הגדולות, ושלוש נוספות נבחרו לקבל תעודות הערכה. לצערנו, לא נוכל להשביע את סקרנותכם ולגלות מה הם אותם הפרויקטים המנצחים, שכן הם כולם מסווגים. כולם פרט לאחד: מאמן לחילוץ טייס ממטוס סופה, שנבנה על-ידי אנשי גף כיבוי בבסיס רמון, שזכה בתעודת הערכה ממפקד חיל-האוויר.
מלבד פרס מפקד החיל, חולקו בעצרת גם תעודות לטייסות המנצחות, אלו שזכו בתחרויות האחרונות של המערכים השונים: בתחרות ה"שיפוד", התחרות השנתית של מערך הקרב, זכתה טייסת "העמק" במקום הראשון. בתחרות "אפילוג" של מערך מסוקי הקרב זכתה טייסת הקוברות, "המסק"ר הראשונה". באולימיפיאדת הניווט של מסוקי הסער זכתה טייסת "דורסי הלילה", ואילו ב"מונדיאל" של מערך הכטב"ם זכתה יחידת ההרמס 450. במהלך הערב גם צוינה יחידת הגנה אווירית מצטיינת: גדוד הסטינגר "רם", ובנוסף קיבל בסיס תל-נוף את מגן הבטיחות בדרכים.
הפרסים והתעודות חולקו במסגרת עצרת הקצינים השנתית, שנערכה השנה בלטרון, תחת השם: "זה הדור שלנו, זה התור שלנו". מפקד חיל-האוויר, האלוף עידו נחושתן, אמר בנאומו: "כל אדם מחפש בעמלו יתרון ותכלית. גם אנחנו. וזה הדור שלנו, וזה התור שלנו לדאוג ולוודא שהדור הבא יבוא, והארץ תעמוד לעולם. העצרת השנתית היא ההזדמנות עבורנו לעצור לרגע אחד ולהתבונן על עמלנו שלנו, על משמעותו ותרומתו הכל-כך מיוחדת".

במהלך העצרת הוצג סרט יומן השנה, המסכם את פעילות החיל בשנה החולפת במגוון רב של עשייה בבניין הכח, בפעילות מבצעית, בתחום כוח האדם, אימונים וביקורים.
"אני יודע שהעומס שמוטל על אנשי החיל - אינו קל". אמר מפקד חיל-האוויר בנאומו. "אינני מכיר חיל-האוויר אחר בעולם שלוחם יום-יום, נמצא בתנופת פיתוח כזו ונושא באחריות להיקף כה גדול של משימות, מטוסים וטכנולוגיה מורכבת. אבל הירתמות אנשינו איננה נובעת משכר או מתנאי שירות. באלה - לא תמיד נוכל להתחרות. היא נובעת מהכרת הצורך, מהבנת צו השעה ומהיותו של החיל סביבה אנושית איכותית ותומכת. אני רוצה להביע הערכה אישית עמוקה לכל אחד ואחת מכם, לכל חיילינו בסדיר, לאנשי המילואים שלנו, לאזרחים שלנו ולמשפחות אנשי הקבע.
זוהי משפחת חיל-האוויר".

 
1 | 2 | 3 | 4
 
סימולאטור לחילוץ טייס ממטוס סופה
סימולאטור לחילוץ טייס ממטוס סופה