יומן ארועים

Bookmark and Share
דברים שרואים משם - הצוות האווירובטי מופיע ביום העצמאות פורסם בתאריך 11.05.2011
תגיות: הצוות האווירובטי
פעלולים, גלגולים, שושנות ושאר תמרונים מרהיבים. אלו הפעולות עליהן מתאמנים חברי הצוות האווירובטי של חיל-האוויר במשך זמן רב, רק כדי להיות במיטבם ביום העצמאות
יהונתן מרוז | צלם: עופר ברקוביץ'

ביום העצמאות המריאו חברי הצוות האווירובטי של חיל-האוויר כדי לבצע פעלולים מרהיבים בשמיים. חברי הצוות טסו במטוסי העפרוני (TEXAN II T-6), שהחליפו לפני כמעט שנה את הצוקית, אשר שירתה את חיל-האוויר במשך כמעט 50 שנה, כמטוס אימון וגם כמטוס המשמש לטיסות אמנותיות.

  

 המפגן לא היה מוגבל למטוסי צוקית בלבד והשתתפו בו בין השאר גם מטוסי קרנף, נחשון, בז, רעם ואפילו ההרווארד הצהוב הוותיק.
חברי הצוות האווירובטי מתייחסים למפגן האווירי כרגע מהנה במיוחד. "המפגן הוא אחד הרגעים שהכי נחרטים בי, בלי שום ספק", אמר סרן רוני, טייס בצוות. "זה אחד מהימים הכי עמוסים, כי אנחנו מופיעים במהלכו בכל הארץ. לדעתי השיא של היום הוא המעבר מעל ירושלים. לא יוצא לך לטוס מעל ירושלים בגבהים כאלה בעולם הטיסה. אתה גם מרגיש גם קצת ציונות, אין מה לעשות", הוא מחייך. "אנחנו עוברים במבנה רביעייה ועושים 'לופ' מעל בית הנשיא, כשמתחתיך יש כנס שבו כל הקצינים המצטיינים מקבלים תעודות מהנשיא. זה נותן לך תחושה טובה בלב וזה גם יפה מאוד".

ויש כאלה שהמפגן האווירי של יום העצמאות מזכיר להם את המשפחה. "במפגן יום העצמאות בשנת 2006 עשינו הופעה בתל-אביב, על צוקית כמובן", מספר רס"ן עמית, אף הוא טייס בצוות. "הדירה שלי היתה קרובה מאוד למקום המפגן, על גג. כל החברים שלי עמדו על הגג ועשו על האש, ביניהם גם אשתי לעתיד, שהיתה שם עם המשפחה שלה ופתאום אני מופיע להם מעל הראש. זו היתה תחושה מדהימה. אחרי זה הם כמובן היו מבסוטים".

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 | 2 | 3