יומן ארועים

Bookmark and Share
מעוף הכדור פורסם בתאריך 10.03.2011
תגיות: ספורט
אליפות חיל-האוויר בכדורסל התקיימה בבסיס נבטים. בין השאר, התמודדו קבוצת בכירי חיל-האוויר מול קבוצת הכדורסל מכבי "אלקטרה" תל-אביב במשחק חגיגי ובמשחק הגמר זכה בסיס שדה דב זכה באליפות חיל-האוויר בכדורסל
דנה רוסו

היום התחיל במגרש הביתי של חיל-האוויר, בדת"ק של טייסת "מגיני הדרום" המפעילה מטוסי "נץ", שאירחה את שחקני מכבי "אלקטרה" תל-אביב.
מפקד הטייסת, סא"ל נ', הציג בפני השחקנים את יכולות מטוס ה"נץ" הוותיק ואף הזמין אותם ללבוש סרבלי טיסה ולעלות לקוקפיט. "הבסיס מרשים מאוד", ציין דיוויד בלאט, מאמן הקבוצה. "יכול להיות שפיזית יש לנו יתרון במשחק, אבל נראה שיש מהצד השני אנשים עם כח רצון גדול".

הסיור המשיך למגרש הכדורסל בבסיס. "עכשיו אני מרגיש בבית", צחק אחד השחקנים. לאחר מתיחות וחימום קצר, עלו למגרש קבוצת המפקדים של החיל, שכללה בין השאר גם את אלוף עידו נחושתן, מפקד חיל-האוויר, תא"ל ע', מפקד בסיס נבטים, אל"ם דני פרנקל, מפקד בסיס הטכני, אל"ם ל', מפקד בסיס שדה-דב ומפקדים נוספים. 

  

 


 
"אנחנו משתדלים כמיטב יכולתנו, אבל מה שחשוב היא רוח הספורט", אמר מפקד חיל-האוויר במחצית המשחק שהסתיים בנצחון מכבי תל-אביב (46:35), אבל שחקניה הרעיפו מחמאות על היריבים: "אמנם ניצחנו אבל זה לא היה קל", אמר צ'אק איידסון, אחד השחקנים. "בכל מקרה, נהנינו לשחק".
"קל לנו להתחבר לקבוצה שמשקיעה במצוינות מקצועית ומייצגת את המדינה", אמר אל"ם ד', סגן מפקד הבסיס, שהשתתף גם הוא במשחק החגיגי. "גם אנחנו, כטייסים ומפקדים, מנסים ביומיום להשיג את המקסימום".
גם שי, בנו בן התשע של אל"ם ד', התרגש לקראת הביקור. "חיכיתי חודשיים לראות את השחקנים של מכבי תל-אביב", הוא סיפר. "אני אוהד אותם, אבל הפעם אני אעודד את הקבוצה של המפקדים כי גם אבא שלי שם".
בתום המשחק החגיגי, התפנה מגרש הכדורסל למשחק הגמר של אליפות חיל-האוויר. קבוצת בסיס הטכני וקבוצת בסיס שדה-דב עלו למגרש ובמשך דקות ארוכות נאבקו על התואר, כשהתוצאה צמודה לאורך כל הדרך.
"מדובר בשתי קבוצות מצוינות", אמר סא"ל צביקה פלג, קצין האימון הגופני החילי. "בחיל-האוויר יש ספורטאים מצטיינים רבים שמשלבים בין הספורט לשירות והחיל מאפשר להם להמשיך לעסוק בתחביב שלהם".

המשחק המותח הסתיים כאשר קבוצת שדה-דב ניצחה בהפרש של שתי נקודות (91:89). "לא היה לי ספק לרגע, אבל זו תחושה נהדרת", אמר אל"ם ל', מפקד בסיס שדה-דב', בתום המשחק. "בבסיס אנחנו משתדלים לקדם את הספורט ובעיקר לשמור על אורח חיים בריא".
היום הסתיים בטקס חלוקת גביעים בראשות מפקד חיל-האוויר שאמר: "חבל שמכבי תל-אביב כבר עזבו, כי המשחק בין הטכני לשדה-דב היה אחד המשחקים היפים שהיו. ה'פייט' היה ברמה גבוהה".
לאחר מכן, העניק מפקד חיל-האוויר את גביע השחק המצטיין לבן רייס מבסיס שדה-דב, את גביע הקבוצה ההוגנת לבסיס האינטגרציה של חיל-האוויר ואת גביע הקבוצה המפתיעה לבסיס נבטים.
לבסוף, העניק מפקד חיל-האוויר את גביע המקום השלישי לקבוצת מטה חיל-האוויר, את גביע המקום השני לבסיס הטכני ואת גביע המקום הראשון לבסיס שדה-דב, שאנשיו הם אלופי חיל-האוויר בכדורסל לשנת 2011.

 

 

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5