יומן ארועים

Bookmark and Share
"המפקד, ברוך הבא" פורסם בתאריך 14.02.2011
תגיות: בני גנץ , גבי אשכנזי , טקסים ואירועים
בטקס חגיגי, שנערך היום בבסיס הקריה, נכנס לתפקידו הרמטכ"ל החדש של צה"ל, בני גנץ, לאחר שראש הממשלה ושר הביטחון העניקו לו דרגות רב-אלוף
מאי אפרת ויעל הררי

רא"ל גנץ יחד עם הרמטכ"ל היוצא, רא"ל גבי אשכנזי, נכנסו אל רחבת המסדרים וטקס החלפת הפיקוד נפתח לקול מנגינת תזמורת צה"ל ומחיאות הכפיים של האורחים, המשפחות ונציגי כל החילות.
"המפקד, ראש המטה הכללי, ברוך הבא", נאמר בטקס והרמטכ"ל הטרי סקר את המסדר שהורכב מנגדי החילות, צוערי קורס הקצינים, פרחי-הטיס וחניכי קורס החובלים.
מאוחר יותר התכנסו חברי פורום מטכ"ל לדיון ראשון בראשות מפקדם החדש, לא לפני שנערכה הרמת כוסית ופרידה מרא"ל אשכנזי שיוצא אל האזרחות.

"אבקש לספר לכם כי מחליפי בתפקיד, רב אלוף בני גנץ, המקבל היום לידיו את נס הרמטכ"ל הוא מפקד מסור, מקצועי ועתיר ניסיון", כתב היום הרמטכ"ל היוצא באיגרת מיוחדת. "אין לי ספק שתבונת שנותיו, השקט הייחודי שלו ויכולותיו האנושיות יאפשרו לו לרתום אתכם אחריו ולנווט בנחישות ובבטחה את ספינת הבטחון של צה"ל לעבר חוף מבטחים".
"סקירת שמי המזרח התיכון, המכוסים בענני איומים, קרובים ורחוקים, מציבה לפנינו מציאות רגישה, משתנה ורווית סכנות להידרדרות. כשאנו מישירים היום מבט מפוכח לעבר העתיד ברור כי לא תמה המשימה והדרך עודנה ארוכה ורצופת מהמורות", פנה הרמטכ"ל גנץ אל מפקדי וחיילי צה"ל. "אבל איתכם ובזכותכם, בעמידתנו המשותפת כאיש אחד בלב אחד, אין לי ספק שנוכל לכבוש כל פסגה ולהיענות לכל אתגר".

רא"ל בני גנץ הוא הרמטכ"ל ה-20 של צה"ל. הוא החל את דרכו הצבאית לפני יותר מ-30 שנה בחטיבת הצנחנים ובהמשך הפך למפקדה. הרמטכ"ל זכה להכיר מקרוב את חיל-האוויר כאשר פיקד על יחידת "שלדג". מאז שירת במספר תפקידים בכירים, בהם אלוף פיקוד הצפון וסגן הרמטכ"ל.

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5