יומן ארועים

Bookmark and Share
זוגיות מאויישת פורסם בתאריך 14.02.2011
תגיות: משפח"א
במשפחה הזו, השאלות "מי עושה כלים?" או "מי הוריד את הזבל בפעם האחרונה?", יוצאות גם אל מחוץ לבית. טל ויונתן הם לא רק זוג נשוי טרי, אלא גם זוג מפעילי כטב"ם. לרגל יום האהבה, בואו להכיר זוגיות באוויר ועל הקרקע
גל גולדשטיין

מלבד הדירה בשיכון המשפחות בבסיס פלמחים, חלקו השניים עד לאחרונה גם את מקום העבודה: הטייסת.
"הכרנו כשטל הייתה מדריכת סימולאטור בבית-הספר לכטב"ם ואני הגעתי לקורס מפעיל", מספר יונתן. "חוץ מזה שהיינו באותו המבנה, לא היה בינינו קשר ואחרי שסיימתי את הקורס דרכינו התפצלו".

הפרק השני להיכרותם החל כשנתיים אחר-כך. "טל הגיעה לטייסת בזמן מלחמת לבנון השנייה. בזמן מלחמה כל הזמן עובדים ואף פעם לא ישנים. היו הרבה לילות לבנים שהעברנו אז בדיבורים. שם התקרבנו".
ואיך מתייחסים לזוגיות בין מפעילים? "זה לא שינה הרבה", מספרת טל. "היינו חברים טובים כל הזמן, גם ככה כרכרנו אחד סביב השנייה".
"מסביב פרגנו", יונתן מסכים. "לפעמים לא נעים לזוגות באווירה של חבר'ה, אבל בתחושה שלי, אצלנו זה לא הפריע. גם המפקדים תמכו בנו. כנראה שהם הבינו שלא יהיו צרות. הצרות מתפתחות כשהקשר לא הולך".
בכל זאת, היו גם קשיים. "כשיונתן מונה לסמ"ט ב' עברתי לטייסת אחרת", מספרת טל. "היה בזה ויתור, אבל אני שמחה מאוד. רצינו מאוד שיונתן יקבל את התפקיד ורצינו לעבור לשיכון משפחות, מה גם שהטייסת מדהימה. בדיעבד אני חושבת שלעבור טייסת היה מהלך מעולה".

טל ויונתן מספרים כי התרגילים, הטיסות המבצעיות וההווי בטייסת עושים את דרכם לשולחן ארוחת הערב. "מן הסתם אי אפשר להימנע מזה", אומרת טל. "אנחנו מתחברים לסיפורים אחד של השנייה, כי אנחנו מאותו מקום. במיוחד בגלל שהמקום הוא כזה שיש המון מה לספר עליו, המון פעולות מבצעיות ודברים סודיים ויש לנו יתרון שאנחנו יכולים לשתף זה את זו".
ביולי הקרוב צפוי שינוי, כשטל תשתחרר. אתם חוששים לקראתו? "אני סקרנית", אומרת טל. "עדיין אגור בשיכון משפחות ואגיע למילואים פעם בשבוע, אז אני עוד אהיה בעניינים".
"אם כבר, אולי יהיה לנו יותר מעניין", יונתן צוחק. "אולי יותר שפוי. אני מצפה לזה בכליון עיניים".
"ומה אתם מתכננים לעשות ביום האהבה?"
"אני לא יכול לגלות", רומז יונתן ומעלה את המתח, אבל אחרי רגע, הציפיות לערב רומנטי עבור זוג המפעילים נגוזו כאשר הם שואלים שאלה משלהם: "מתי זה יום האהבה?"