יומן ארועים

Bookmark and Share
טעם של פעם פורסם בתאריך 10.02.2011
תגיות: מערך הטכני
כמו בכל בסיסי חיל-האוויר, גם בכניסה לבניין המפקדה בבסיס הטכני בחיפה תלויה שורה של תמונות מפקדי העבר. שמונה מהם הגיעו לבסיס במסגרת "יום מפקדי הבסיס לדורותיהם"
טל מיכאל

האירוע נפתח בהתכנסות ובהחלפת חוויות נוסטלגיות עם טעם של פעם. "כשאני הייתי חניך כאן, גרנו באוהלים ולמדנו לאור עששיות", שיתף אל"ם (מיל') חיים מסינג, שפיקד על הבסיס בין השנים 1995-1998. "באותה התקופה פיקד כאן על הבסיס אל"ם (מיל') בן ציון לפידות". מעברו השני של החדר הצטרף גם לפידות, הוותיק בחבורה, אשר פיקד על הבסיס בין השנים 1969-1971 שסיפר כי לא הרבה השתנה מאז הימים בהם פיקד על הבסיס: "כשהגעתי לפה קודם הייתי בטוח שדברים רבים השתנו. מסתבר שהחומר האיכותי של האנשים והמדריכים נשאר קבוע".

בהמשך צפו מפקדי העבר בסרטי תדמית והתעדכנו במצב הנוכחי ובתוכניות לעתיד. "חשוב לנו שתהיו שותפים איתנו בעשייה", אמר אל"ם דני פרנקל מפקד הבסיס. "אתם יצרתם ופיקדתם על אירועים משמעותיים בבסיס. מבחינתנו אתם מוזמנים להמשיך ולסייע בעשייה ככל שתראו לנכון".

עם סיום הכינוס, התעדכנו המפקדים בנעשה בתחום ההגנה האווירית והאזינו להרצאה מפיו של סא"ל אבירם, ראש ענף מערכות יירוט בחיל. בהמשך ביקרו הבכירים באולם הקולנוע החדיש שנפתח בטכני ובחדרי האוכל המשופצים שעדיין לא נחנכו.