יומן ארועים

Bookmark and Share
זוכרים את אילן פורסם בתאריך 01.02.2011
תגיות: אילן רמון , טקסים ואירועים
בני משפחה, אנשי חיל-האוויר ומכרים הגיעו לבית הקברות בנהלל על-מנת להשתתף באזכרה לאל"ם אילן רמון ז"ל
מיכל ויסברוד

שמונה שנים חלפו מאז נהרג אל"ם רמון, האסטרונאוט הישראלי הראשון, בהתרסקות מעבורת החלל "קולומביה".

רונה רמון, אלמנתו של אילן, אמרה במהלך האזכרה: "אהוב יקר שלי, קשה להאמין שעברו שמונה שנים בלעדיך, ושנה, חמישה חודשים ושמונה עשר יום בלי אסף. פעם זה היה המקום בו הייתי מתחברת אליך, מתחברת אל עצמי, מדברת, מתחזקת וחוזרת הביתה להמשיך לאהוב וליצור, ללמוד, להתפתח ולגדול. היום כשאני באה לכאן הכל מתערער. האמונה מתערערת, היכולת מתערערת, הדמיון והמציאות מתערערים, ויותר מכל נפשי מתערערת. אני חוזרת הביתה וממשיכה במאבק היומיומי. מתחזקת, מתאזנת ומאמינה, והאהובים שלי מחכים לי בבית".

בין אנשי חיל-האוויר שנכחו באזכרה היו מפקד חיל-האוויר, האלוף עידו נחושתן, ראש אגף התכנון, האלוף אמיר אשל, קצין החינוך הראשי, תת אלוף אלי שרמייסטר, וראש להק כוח אדם, תת אלוף אילן בוגר. באזכרה נכחו גם נציגים של נאס"א, ביניהם האסטרונאוטית ברברה מורגן. "אילן הצטרף לכיתה שלנו ב-1998 ומיד הפך אותה לטובה יותר. הוא הקרין חום מיוחד בכל פעם שהוא נכנס לחדר", נזכרה מורגן. "אני חושבת שאני מדברת בשם נאס"א, ארה"ב ושאר העולם כשאני אומרת שאנחנו מאוד מעריכים את המתנה שנתתם, רונה ומשפחתה, לכל האנושות". 

אל"ם (במיל') איתן, חבר ותיק של אל"ם רמון ז"ל מטייסת "הסילון הראשונה", נשא גם הוא דברים על קברו. "כמה כואב ובלתי נתפס לדבר עליך אילן, במיוחד כאן, ליד אסף, משפחה וחברים. את אילן הכרתי לראשונה בטייסת, טייס שעל אף גילו הצעיר זכה לאמון מלא ממפקדיו, ששיתפו אותו בכל הסודות והמבצעים הנועזים של חיל-האוויר בימים ההם. מקצועי, רציני ומלא חדוות טיסה, הוא חזר אלינו לטייסת והפעם כמפקד. קיבלנו מפקד בגובה העיניים שדרש מאיתנו כל מה שדרש מעצמו. הוא השרה אווירה טובה ותומכת. אפשר היה לדבר על הכל ולהתייעץ, גם אחרי שעות העבודה".

אל"ם רונן, מפקד בסיס רמת דוד בו שירת אל"ם רמון שנים רבות, פנה למשפחה ואמר: "רונה, טל, יפתח ונועה, הכאב עצום והחלל אדיר. אוהבים אתכם, מחזקים אתכם ותמיד לצדכם, משפחת חיל-האוויר".

לפני כשנה וחצי נהרג סרן אסף רמון ז"ל, בנו של אילן, בהתרסקות מטוס "נץ".

 
1 | 2 | 3