יומן ארועים

Bookmark and Share
שיגור כפול: ניסוי בהוק ופטריוט פורסם בתאריך 20.12.2010
תגיות: ינ"ט , הוק , פטריוט
שניים מהמרכיבים החשובים במערך הנ"מ, טילי הפטריוט וההוק, שוגרו במסגרת תרגיל של המערך. את השליטה בתרגיל ביצעו מתוך אולם פיקוד חדש ביחידה לניסויי טילים
מיכל ויסברוד

טילי יהלום (פטריוט) והוק שוגרו בשדה הניסויים של היחידה לניסויי טילים (ינ"ט) בבסיס פלמחים במסגרת ניסוי שנערך בבוקר יום שישי. שתי מערכות הטילים, שבעת מלחמה יופעלו נגד כלי-טיס עויינים, יירטו בהצלחה את המטרות.

שיגור הטילים התבצע במסגרת החובה הישראלית לבצע ניסויים בטילי היהלום כחלק מהחברות בארגון הפטריוט העולמי. במערך הנ"מ החליטו לנצל את ההזדמנות ולערוך תרגול גם למערכת ההוק. בשיגור נבחנה התקשורת עם מערכת המקשרת בין היב"א והסוללות, לצד שיפורים טכנולוגיים שנעשו בטילים. בשמימת השיגור השתתפו סוללות הנ"מ "ברדס" ו"מוכנים תמיד". "השיגור אינו עומד בפני עצמו", ציין מפקד היחידה, סא"ל גרשון זלוטניק, "אלא מהווה את גולת הכותרת של התרגילים והאימונים שהחיילים ביצעו בחודשים האחרונים".

סוללות הנ"מ אינן היחידות שזכו לתרגול מבצעי. התרגיל היווה את שיגור הטילים הראשון המנוהל מאולם הפיקוד החדש של ינ"ט, אשר נחנך רק לפני חודשים ספורים. "הניסוי מאפשר לבחון את יכולות האולם החדש ולתרגל את התקשורת ואת שיתוף הפעולה בין הצוותים השונים הנמצאים בו", הסביר מפקד ינ"ט, סא"ל פ'. "אחד היעדים הוא לבדוק את תהליכי העבודה החדשים שלנו ולהפיק לקחים".