יומן ארועים

Bookmark and Share
סיכה חדשה פורסם בתאריך 25.11.2010
תגיות: המערך הטכני , טקסים ואירועים , ראש להק ציוד
אנשי המערך הטכני בחיל-האוויר התחדשו היום בסיכה חדשה אותה יענדו כל משרתי המערך. "תמיד היינו שם - בכל מקום בו חיל-האוויר יצא למשימתו ובכל מקום אליו שב", אמר ראש להק ציוד, תא"ל רן לוי בעת חשיפת הסיכה. היום העניקו המפקדים את הסיכות לכלל מפקדי וחיילי המערך בבסיסים ובטייסות בחיל
טל מיכאל

לאחר 63 שנה בהן מהווה המערך הטכני חלק חשוב ומרכזי בחיל, קיבל היום המערך סמל אחד משלו. מעתה יענדו כל משרתי המערך בכלל המקצועות סמל אחיד, החל מראש להק ציוד ועד אחרון החיילים בטייסות ובגפים.

בטקס חגיגי שנערך אתמול בבית-הספר הטכני בחיפה קיבלו מפקדי המערך, ראשי המחלקות ויקירי המערך את הסיכה מראש להק ציוד.

נורי הראל, ממקימי המערך הטכני ובוגר ביה"ס הטכני בצ'כוסלובקיה היה הראשון לשאת דברים: "אחרי עשרות שנים הגיע הזמן לענוד את הסיכה שתחבר בין כולנו. בתקופתי התחלנו את המערך עם 15 אנשים והיום המערך מפותח ומרשים. מי העז לחשוב שגם בנות יעלו מטוסים לאוויר ורב"ט ידע לתקן מנוע מא' עד ת'". ראש להק ציוד, תא"ל רן לוי נשא דברים לאחר חלוקת הסיכות: "אנחנו אנשי עבודה, כולנו אנשים פרקטיים ולמרות זאת אנו גאים לקבל את הסיכה בעלת החשיבות הרבה. אני מתרגש להיות כאן אתכם".

היום בבוקר נערכו טקסים בכל בסיסי החיל ובמטה חיל-האוויר, במהלכם הוענקו הסיכות לכל המשרתים במערך בשדה ובמטה. אחר הצהריים יערך טקס בבסיס הטכני בחיפה, במסגרתו יזכו לענוד את הסיכה מדריכי הקורסים.

בפקודת היום שפרסם היום ראש להק ציוד לכלל המערך, כתב תא"ל לוי: "מלאכתנו היא לעולם תוצר של מקצוענות ללא פשרות. אנחנו נדרשים לפעול על בסיס ידע רחב והבנה טכנולוגית עמוקה. תחום העיסוק שלנו מחייב ביצוע מדוקדק ומושלם בכל עת. חיי אדם וההצלחה בקרב נסמכים על איכות עשייתנו. תמיד היינו שם - בכל פעילות מבצעית ובכל גיחת אימונים, בפיתוח ובקליטת מטוסים, מערכות ונשקים חדשים, בעלייה לקו של סוללות הנ.מ., בסלילת המסלולים ובניית הבסיסים של החיל. תמיד היינו שם - בכל מקום בו חיל האוויר יצא למשימתו ובכל מקום אליו שב. בכל עונות השנה ובכל שעות היממה. תמיד היינו ותמיד נהיה שם, ערוכים ונכונים להתמודד עם האתגרים המבצעיים והטכנולוגיים של החיל. אנשי המערך. כמו כולכם, גם אני גאה לענוד את הסיכה ולהשתייך למערך הטכני של חיל האוויר".

היום יחולקו למעלה מ-15,000 סיכות והחל מיום ראשון הקרוב תוענק הסיכה החדשה לכל אחד מבוגרי הקורסים בבית הספר הטכני.

הסיכה עצמה מורכבת מכנפיים, המהוות תשתית לכל הנעשה בחיל בשילוב עם מגן-דוד, גלגלי שיניים וברקים המסמלים את החיבור למערך עצמו. הסיכה תוכננה ועוצבה במשך שנה על ידי אנשי המחלקות השונות בלהק ציוד.

 

 
1 | 2 | 3