יומן ארועים

Bookmark and Share
גדוד סטינגר לכד מחבל פורסם בתאריך 01.11.2010
תגיות: סטינגר (ברקן) , מערך הנ"מ , פעילות מבצעית
בשבת בערב, פתח מחבל בירי לעבר לעבר כלי-רכב ישראלי באזור גוש עציון. לאחר סיורים מקיפים באזור, המחבל נתפס אתמול על ידי לוחמי גדוד "רם" של מערך הנ"מ
מיכל ויסברוד

בשבת בערב, כלי רכב ישראלי שנסע באזור גוש עציון מצא את עצמו תחת ירי. מייד לאחר מכן, הגיעו לאזור כוחות משולבים של צה"ל, משטרת ישראל, מג"ב והשב"כ והחלו במרדף אחר המחבל שירה. "התחקינו אחר עקבותיו", סיפר מפקד הגדוד, סא"ל גלעד בירן. "בסופו של דבר הוא נתפס, הועבר למעצר ואיש לא נפגע. האירוע נוהל במקצועיות, נחישות ואומץ לב".

הירי התבצע בשעה תשע וחצי בערב שבת בסמוך לכפר אל-וולג'ה, צפונית-מערבית לבית-לחם. בני הזוג שהיו בכלי-הרכב אשר נורה לא נפגעו, אך לכלי-הרכב נגרם נזק וכוחות צה"ל הסמוכים החלו לסרוק את המקום. "הגדוד שלנו אחראי על גזרה שכנה", הסביר סרן אלעד צינמון, מפקד פלוגה שלקח חלק בלכידת המחבל. "בעקבות הירי הוזעקו כוחות רבים לאזור והגדוד החל לערוך חיפושים לאורך הציר שהופקדנו עליו. איתרנו את הנקודה שממנה התבצע הירי וכך עלינו על עקבות המחבל, בסיוע של גששים מחטיבת עציון".

 תוך זמן קצר הצליח הגדוד לאתר את המחבל עצמו, שהסתתר מאחורי שיח באזור. "זה אירוע לא שגרתי", אמר סרן צינמון. "נדירים המקרים שבהם מתבצע ירי והמחבל נלכד כל כך מהר".

 
1 | 2 | 3