יומן ארועים

Bookmark and Share
תרגיל טכני פורסם בתאריך 31.10.2010
תגיות: תרגילים ואימונים , בית הספר הטכני , קרנף (הרקולס)
בתרגיל הצלה וחילוץ שנערך בבית-הספר הטכני של חיל-האוויר בחיפה, תרגלו המשתתפים מתאר של טיפול באירוע של פיצוץ במטוס הרקולס (קרנף) הגורם לעשרות נפגעים
טל מיכאל

בקצה הדרומי של מסלול ההמראה בבסיס הטכני בחיפה, עמד מטוס קרנף (הרקולס) של טייסת "הפילים" ובו עשרות חניכי קורסים מהטכני המביימים נפגעים.
צוות המטוס קרא בקשר למגדל הפיקוח, "אש במנוע מספר 1, מבקש לשלוח צוות חירום" ותוך דקות הגיעו למקום צוותי הכיבוי של הבסיס וארבע כבאיות מצוות הכיבוי של מרחב כרמל בחיפה.

מעט אחריהם דהרו למקום גם צוותי הרפואה של הבסיס וחמישה אמבולנסים ממרחב כרמל. "המטוס עומד כביכול לפני המראה ומסתבר שיש לו תקלה במנוע", מספר רס"ן עפר, מפקד טייסת תעופה בבסיס הטכני. "התקלה מדמה פיצוץ שפגע בעשרות האנשים שיושבים במטוס".

בעוד צוותי הכיבוי קיררו את גוף המטוס וכיבו את האש, טיפלו צוותי הרפואה בפצועים המדומים וצוות הפסיכולוגיה טיפל בנפגעי החרדה.
"ארגנו תרגיל שמטרתו עבודה משותפת עם כוחות הצלה אזרחיים והפתעות שהבסיס עשוי להיתקל בהן", אמר רס"ן עפר. "התרגיל נועד לאמן את אנשי מגדל הפיקוח, משם מוזנקים הכוחות ומשם שולטים במסלולים".

לדבריו, לבסיס יש סיבה טובה לתרגל זאת. "לפני כשנתיים מטוס שנחת התנגש באחד הבניינים בבסיס והאירוע נוהל על-ידי אנשי הבסיס בצורה טובה מאוד".


לאחר שפונו "הפצועים" ונרגעו הרוחות, החלה בדיקת התוצאות. "התרגיל ברמה גבוהה מאוד. לא נתקלנו עד עכשיו בתרגיל בסדר גודל כזה", סיפרו אנשי צוות-האוויר שתפעלו את המטוס ואליהם הצטרפו גם אנשי כוחות ההצלה. "שיתוף הפעולה עם אנשי הבסיס היה מצויין", אמר אורן אביטן, סגן מנהל מרחב כרמל במד"א. "אנשי הבסיס הביעו נכונות ורצינות רבה. הכל התנהל כשורה".

 

 
1 | 2 | 3 | 4