יומן ארועים

Bookmark and Share
לוחמים פורסם בתאריך 28.10.2010
תגיות: מערך הטכני , התרסקות היסעור ברומניה
לאחר חמש שנים, עתירה לבג"ץ, דיונים רבים בחיל-האוויר, בצה"ל ומול משרד האוצר סוכם לאחרונה שכל אוכלוסיית צוות עזר אווירי ובראשם מכונאים מוטסים ופקחי העמסה יקבלו תגמול מיוחד. בחיל-האוויר גאים על התוצאה ומדגישים כי התיקון נעשה לכלל צוותי העזר האווירי

המכונאים המוטסים ופקחי העמסה יכולים לרשום לעצמם הישג משמעותי. לאחרונה סוכם בחיל-האוויר כי הם יקבלו תגמול וזכויות בנוסף להכרה הערכית במעמדם כלוחמים. ההחלטה תזכה אותם בהטבות וזכויות.

לפני יותר מחמש שנים החליט מפקד חיל-האוויר דאז האלוף (מיל') אליעזר שקדי להכיר במכונאים המוטסים כלוחמים, החלטה שמקורה בהכרה בתרומתם המבצעית והערכית. לאחר שנה, מרץ 2006, הוגשה עתירה לבג"ץ בה עתרו המכונאים המוטסים לקבלת זכויות והטבות עפ"י מעמדם. בג"ץ דחה את העתירה וביקש מצה"ל לבחון את הנושא. בחיל-האוויר האמינו כי יש למצוא דרך לתגמל את צוותי העזר ויצאו לדרך ארוכה. "קיימנו בחינה מעמיקה של אופי התפקיד, אופן השירות ומרכיבי העשייה היום יומית ובעיקר בפעילות המבצעית", אומרת רס"ן הדס חגי, ראש מדור שכר בענף תנאי שירות בחיל, שהובילה את התהליך מול אכ"א. לאחר העבודה בחיל ובשיתוף אגף כח האדם בצה"ל החלה עבודת שכנוע מול משרד האוצר בצורך התגמול המיוחד. לאחרונה סיכם מפקד חיל-האוויר, האלוף עידו נחושתן את התהליך הארוך שהוביל בסופו של דבר לפתיחת רמת פעילות חדשה לצוותי עזר אווירי ולקבלת זכויות ותגמול ייחודי למכונאים המוטסים ולפקחי העמסה.

צוותי העזר האווירי ומפקדיהם גאים מאוד בתהליך ובתוצאה ומרגישים כי בחיל רואים בהם שותפים אמיתיים לפעילות המבצעית והם גם מוערכים על כך וגם מתוגמלים.

 
1 | 2 | 3 | 4