יומן ארועים

Bookmark and Share
ברמון נוהגים בזהירות פורסם בתאריך 26.10.2010
תגיות: בסיס רמון
עכשיו זה רשמי: בסיס רמון הוא הבסיס המצטיין בתחום הזהירות בדרכים ולא מדובר בתחרות שנערכה רק בין בסיסי חיל-האוויר.
יעל הררי

בתחרות שערכה מפקדת זרוע היבשה (מז"י), נבדקו שלל קריטריונים בכל בסיסי צה"ל ובכל הזרועות - האוויר, היבשה והים. לאחר בדיקה שערך מדור זהירות בדרכים של חיל-האוויר, הוגשה למז"י רשימה של הבסיסים המצטיינים כמועמדים לתחרות.

"לא רצינו להתמודד בכלל בתחרות, אנחנו לא שומרים על זהירות בדרכים כדי לזכות בפרס ", אמר רס"ן מאיר פחימה, קצין הבטיחות של הבסיס שקיבל אמש את הפרס של המקום הראשון. "אבל בסופו של דבר מבק"א עשו ביקורת אצלנו בבסיס, התרשמו ממה שראו והגישו אותנו כמועמדים".

תהליך הבדיקה של המועמדים החל עוד בחודש ספטמבר. נציגים ממדור בטיחות תעבורה במז"י הגיעו אל הבסיס ובדקו את תפקודו. "הם בדקו מספר קריטריונים", הסביר רס"ן מאיר פחימה. "החל מתיקי נהג ותיקי משימות ועד ליוזמות שמייחדות את הבסיס".

ומה באמת כל כך מיוחד ברמון, שמצדיק את זכייתם במקום הראשון? "יש לנו סיירת בטיחות של הקצינים בבסיס. הם נעים ברכב, עוצרים מכוניות, בודקים שכולם חגורים ושכולם נוסעים לפי הכללים. אחרי זה אנחנו מעבירים דו"ח מסודר למפקד הבסיס שיודע על כל עבירה. יש לנו נוהל 'איך אני נוהג?' שגם מגיע ישר אל מפקד הבסיס. בנוסף, אנחנו אחראים למצגת זהירות בדרכים שמשתמשים בה בכל חיל-האוויר, בה לקחנו את כל החוקים והנהלים והפכנו אותם לפרקטיים ומראים איך באמת מיישמים את הזהירות בדרכים".

אמש התקיים טקס בראשות האלוף סמי תורג'מן, ראש מפקדת זרוע היבשה. בסיום האירוע שעסק כולו בזהירות בדרכים בצה"ל, הוענקו התעודות למצטיינים.

"המצטיינים הם במעשים, לא בדיבורים. הם חיל החלוץ שלנו בשגרה המיוחלת", אמר האלוף סמי תורג'מן. "המנצחים הם החיים. השנה התחרות לא הייתה פשוטה, ההתמודדות הייתה צמודה ונקווה שיהיה צמוד גם בהמשך". 

 
1 | 2