יומן ארועים

Bookmark and Share
גיוס כחול פורסם בתאריך 24.10.2010
תגיות: מלש"בים , בית הספר הטכני
הגיוס המרכזי והגדול ביותר השנה לשורות חיל-האוויר, התבצע היום בבסיס הקליטה המתגייסים במחנה תל השומר. ברכות למגוייסים הטריים
ליה שנל

מאות המלש"בים עברו שרשרת חיול "כחולה" ויצאו לטירונות בבסיסי חיל-האוויר החיפה ובעובדה. מאות בנות שהתגייסו היום שובצו לקורסים בתחום המנהלה והתעופה יחד עם בנים שיופנו לאותו תחום וכן מאות בנים שאותרו למערך הטכני של החיל.

רוב המתגייסים ימלאו מנילה בזמן הטירונות, לפיה יחולקו למקצועות השונים. "בגלל הגודל של הגיוס יש הרבה מקצועות שפתוחים למלש"בים, גם לבנים וגם לבנות", סיפרה מפקדת הימ"ם (יחידת המיון והמעבר של חיל-האוויר), רס"ן אורית אילון-פרידמן, שאחראית על מיון המתגייסים הטריים. לדבריה, יפתחו קורסים רבים ושונים עבור מחזור הגיוס הנוכחי. בניגוד לשנים קודמות, רוב מוחלט של החיילים החדשים נכחו לפני גיוסם בכנסי הכנה לגיוס של הימ"ם, בהם הוסבר למלש"בים על המקצועות הפתוחים בפניהם בחיל-האוויר.

כנסי ההסברה נועדו לצמצם את אי הוודאות עבור המלש"בים ומהווים שער כניסה לחיל-האוויר. היחידה החלו לקיים כנסים מסוג זה לפני שנה ובגיוס הנוכחי הייתה ההתייצבות לכנסי ההכנה הגדולה ביותר."זה עובר מפה לאוזן, אנשים ממליצים לחברים שלהם שיבואו לכנסים", סיפרה מפקדת הימ"ם. "הם יודעים לאן הם רוצים להגיע וכל אחד יכול למצוא את עצמו".

למתגייסים שיגיעו לטירונות בבסיס "הטכני" בחיפה יצטרפו כמה עשרות חיילי "שח"ר כחול"- המסלול לשילוב חרדים בחיל-האוויר. חיילי "שח"ר כחול" התגייסו לפני שלושה שבועות ועברו מכינה לפני הטירונות. הם יצטרפו לטירונות החילית הרגילה במחלקה, במחלקה נפרדת לגברים בלבד ובסופה ישובצו במערך הטכני של חיל-האוויר כמו כל המתגייסים.

ביום הגיוס נכח גם אל"ם יואב בר-סלע, ראש מחלקת חות"ם (חובה תכנון ומקורות) שבתחום אחריותם נמצא הגיוס לחיל. הרמ"ח דיבר עם המלש"בים לפני כניסתם לשרשרת החיול וענה לשאלותיהם, שעסקו בעיקר במקצועות אליהם ימונו, בתנאי השירות ובמיקום הטירונות. "אני מאחל לכם שירות מהנה וחווייתי", אמר אל"ם בר-סלע למלש"בים, "תנסו להפיק את התועלת האישית אבל גם לתרום, לתת ולמלא את תפקידכם".

 
1 | 2 | 3