יומן ארועים

Bookmark and Share
רוח יוונית פורסם בתאריך 14.10.2010
תגיות: חילות אוויר זרים , דוד ברקי , ינשוף (בלק-הוק) , פתן (אפאצ'י) , תרגילים ואימונים
לראשונה מזה שנים התאמנו חילות-האוויר של ישראל ויוון ביחד. שני הצדדים למדו זה מזה ומשתתפי התרגיל מהצד הישראלי הכירו אזורים חדשים בהם תרגלו מתארי טיסות שונים. שיתוף הפעולה המוצלח עתיד להימשך במסגרת תרגילים נוספים בשנים הקרובות
דנה רוסו

במהלך השבוע נערך אימון משותף של חיל-האוויר הישראלי וחיל-האוויר היווני, שהתקיים בחצי האי פלופנזיס שביוון.

לאחר שהתאמנו בטיסה באזור בלתי מוכר, הררי, בתנאי מזג-אוויר מגוונים ובטיסה ארוכת-טווח, נחתו אחר-הצהריים מסוקי האפאצ'י ומסוקי הבלק-הוק הישראליים בבסיסי חיל-האוויר. "שיתוף הפעולה עם היוונים הניב תוצאות יפות", אמר סא"ל צ', מפקד המשלחת. "לשני הצדדים היה חשוב להיפגש ולהתאמן ביחד והתאמצנו כדי למצות את הזמן שהיה לנו".

ראש להק מסוקים, תא"ל דוד ברקי, ביקר אתמול בבסיס היווני וטס במהלך ביקורו על מסוק "ינשוף". "קשה לתרגל בארץ את מה שמתאפשר לתרגל כאן", אמר לאחר שירד מהטיסה. "אמנם טסנו במתארים דומים בארצות אחרות, אבל יש הרבה מה ללמוד מחיל-האוויר היווני".

מדובר באימון הראשון של חיל-האוויר הישראלי המתקיים ביוון מזה כמה שנים, אך ככל הנראה, לא יהיה זה האחרון. כבר עכשיו שוקדים הצדדים על תיאום אימון דומה בשטח יוון בשנה הבאה, וכן שוקלים ביקור יווני בארץ. "שיתוף הפעולה היה מוצלח מאד ואנחנו מזמינים אתכם להגיע לישראל לטוס ביחד", סיכם תא"ל ברקי בשיחה עם הצוות היווני. "יש לנו עוד הרבה מה ללמוד אחד מהשני".

כתבה נרחבת על התרגיל תתפרסם בגליון אוקטובר של בטאון חיל-האוויר.

לגריית תמונות מהתרגיל

 
1 | 2 | 3