יומן ארועים

Bookmark and Share
ממריאים מחדש פורסם בתאריך 29.05.2009
הד"ר אבשלום קור רגיל להנחות את חידון התנ"ך לנוער המתקיים מדי שנה. השבוע הוא הגיע לבסיס חיל-האוויר בחצור על מנת להנחות חידון שונה במעט- חידון התנ"ך הצה"לי. החידון התקיים במסגרת חידון התנ"ך הארצי למבוגרים, שהתקיים השנה לאחר הפסקה בת כ-30 שנים
מאי אפרת

"בבסיס חצור נמצאים המטוסים הטובים ביותר וזה מקום טוב להמריא ממנו מחדש", אמר הרב הראשי לצה"ל, תא"ל רפי פרץ, שנכח במקום. "אני שמח ומתרגש מהצעד המשותף של חיל החינוך, הרבנות וממשלת ישראל לחידוש החידון. כל צבא צועד על קיבתו וצה"ל צועד על רוחו. רוח איתנה משמעותה לוחמים חזקים". קצין החינוך הראשי, תא"ל אלי שרמייסטר, שנכח אף הוא באירוע, אמר: "התנ"ך הוא נכס צאן ברזל עבור צבא ההגנה לישראל, לא בכדי נשבעים החיילים אמונים על ספר זה והלוואי שנשכיל להפיק אירועים מסוג זה לרוב".

הצבע הכחול בלט לא רק בקרב הקהל, אלא גם בין המתחרים. מתוך 18 מתמודדים שהגיעו לשלב הפומבי, חמישה הגיעו מחיל-האוויר. שניים מהם מגיעים מאותה יחידה ואף מאותו הגף. סגן ערן וייזל ורס"ר אברהם לוי משרתים יחד ביחידת האחזקה האווירית בגף תיכון הנדסי.

"למדנו בנפרד, אבל הצקנו אחד לשני בשאלות אפילו בזמן הפסקת הקפה. שנינו גדלנו על תנ"ך ואוהבים תנ"ך", סיפר רס"ר לוי. "המעניין הוא ששניהם באים מעולם ההנדסה, שרחוק מאוד מעולם התנ"ך. מדובר בשילוב מיוחד וחשוב", סיפר מפקד הגף, רס"ן אביחי סוחר. זו לא הפעם הראשונה בה השניים מתמודדים בחידון מסוג זה. "מפקד הגף השתדל לעזור כמה שאפשר וערך לנו חידון גפי עוד לפני שהתחלנו ללמוד", התוודה סגן וייזל.

לאחר לימודים אחרונים ותפילה משותפת, החל החידון שכלל שלושה שלבים, ביניהם נהנו האורחים ממזמורי להקת הרבנות הצבאית ומקטע מוזיקלי שניגן הרכב המיתרים של חיל החינוך והנוער.

בשלב הראשון, לאחר הצגת סרטון קצר, נשאלו המתמודדים שאלות בנושאי אתרים וצמחים בארץ ישראל. המתמודדים שצלחו את השלב והגיעו לישורת השנייה נשאלו שאלות בליווי משחק מחשב. לשלב הגמר הגיעו ארבעה מתמודדים בלבד שנשאלו שאלה זהה בכתב בנושא מנהיגות. לבסוף, הכריזו השופטים, בניצוחו של תא"ל (מיל') הרב ישראל וייס, על הזוכים בתחרות. על אף גילו הצעיר, המנצח בחידון הינו טוראי רפאל מיוחס מאגף התקשוב. טוראי מיוחס ישתתף בשלב הארצי של חידון התנ"ך, אשר יתקיים ב-7 בפברואר בבנייני האומה בירושלים, יחד עם סרן דוד אלחי בן-עזרא מחיל הים אשר זכה במקום השני. למקום השלישי הגיע רב"ט איתי קגן מאגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה.

 
1 | 2 | 3
 

צילום: יונתן מור