יומן ארועים

Bookmark and Share
"היינו חלוצים" פורסם בתאריך 05.10.2010
תגיות: בסיס פלמחים , חץ , טקסים ואירועים
בארוע חגיגי שנערך בבסיס פלמחים, ציינה יחידת החץ "חרב מגן" עשור להקמתה. כ- 500 מוזמנים הגיעו לבסיס, שם השתתפו באירוע, במהלכו נערך גם טקס חילוף הפיקוד על היחידה
גל גולדשטיין

"לפני כ-13 שנים, בסוף 1997 נפלה בחלקי זכות גדולה ומוניתי לתפקיד מפקד צוות ההקמה של "חרב מגן"", נזכר מפקד היחידה היוצא, סא"ל נועם אינציגר. "הגענו לפלמחים, 23 אנשים. באתר חומה שבדרום בסיס פלמחים היו בעיקר דיונות חול, שני מכשירי מכ"ם 'אורן ירוק' ואחד 'אתרוג זהב' שהיו כולם בפיתוח. הגנה אקטיבית הייתה מעין מדע בדיוני, היינו חלוצים בדרך".

מסביב למערכות החץ הפרוסות, עמדו המוזמנים, בהם מפקד כוחות הנ"מ, תא"ל דורון גביש, מפקד אגד מרכז, אל"ם שחר שוחט, מפקד בסיס פלמחים, תא"ל איתי ואנשי היחידה לדורותיהם וניסו לדמיין את אותם ימים רחוקים. "היחידה התפתחה מאוד לאורך כל העשור", אמר סא"ל אינציגר. "הארגון גדל, יש כבר שתי סוללות שלמות ויותר, נלחמים באמצעות הרשת, סד"כ המיירטים הצטבר וכך גם התקדמה הכשירות והמוכנות".

סא"ל אינציגר ניצל הזדמנות חגיגית זו והעביר את נס הפיקוד על היחידה לסא"ל אורי אייל. "לפני כמעט שנתיים וחצי קיבלתי את הפיקוד על יחידה מיוחדת זו. לא ניתן לתאר את הסיפוק בסגירת מעגל זה, לחזור ליחידה שייצרת. היום היחידה כבר גדולה הרבה יותר, בת 10, מבצעית בבט"ש ומאתגרת. האחריות עצומה, לאט לאט אתה מבין את חשיבות המשימה הלאומית עליה היחידה מופקדת", אמר ופנה למחליפו.

"אורי קיבלת אימפריה, יחידה כשירה ומוכנה שמסוגלת לבצע כל משימה שתדרש לטעמי, אין מתאים ממך לפקד על היחידה בעת הזאת. גאה בך, שמח שזה אתה ואורי, אל תשכח לקרוא לי, שתתחיל המלחמה, תמיד אתייצב לצדך".

 
1 | 2 | 3