יומן ארועים

Bookmark and Share
על זהות וערכים פורסם בתאריך 04.10.2010
תגיות: טקסים ואירועים , מורשת
בשלושה ימים אינטנסיביים עברו הצוערים בבית-הספר לקצינים של חיל-האוויר שורה של פעילויות העוסקות בזהות, בציונות ובערכים כהכנה לקראת תפקידי הקצונה אותם ימלאו לאחר סיום הקורס
יעל הררי

למרות הדעה הרווחות בקרב החיילים, שלסגור שבת זה תענוג די קטן, ייתכן שהצוערים בבית-הספר לקצינים בעובדה דווקא יגידו אחרת. קציני החיל העתידיים, שבקרוב יקבלו את דרגותיהם וימשיכו בתפקידי הפיקוד של חיל-האוויר, עברו פעילות של שלושה ימים הנקראת "שבת ערכים", שאורגנה על ידי סגל בית-הספר וגם על ידי הצוערים עצמם.

"כל האירוע נגע ועסק בשלושה מעגלים", סיפר רס"ן אודי פוריה סטולר, מפקד מגמת תמנע בבית-הספר לקצינים. "המעגל הראשון הוא מדינת ישראל וארץ ישראל, השני הוא ציונות והשלישי הוא כיצד אני מתקשר אליהם ואיפה אני בתוכם".

ביום הראשון לפעילות הגיע להרצאה תא"ל (מיל') עשהאל אברהם, איש צוות אוויר שנפל בשבי הסורי והיה בעבר מפקד בסיס עובדה. תא"ל אברהם סיפר לצוערים את סיפורו והמשיך בדיון על קבלת החלטות, על קבלת פקודות ועל הצבא של היום לעומת הצבא של פעם.

בנוסף, הגיע לשיחה עם הצוערים ג'קי פריגל, ניצול שואה וסגן ראש עיריית אילת. לאחר מכן הוקרן לצוערים הסרט "כשהעיירה תבער", העוסק בבני הדור השני והשלישי לשואה שמוציאים דרכונים גרמנים. "אחרי הסרט קיימנו דיון עם הצוערים ודיברנו על כל מיני תרחישים בהקשר הזה", אמר רס"ן אודי. "אני יכול להגיד שהסרט היה משמעותי מאוד וכואב ונגע בהרבה נקודות רגישות וכך גם הדיון שהתנהל לאחר מכן".

למחרת עלו הצוערים לקדמת הבמה ולקחו את המשך הפעילות לידיהם. בהמשך למסורת ארוכת שנים, נסעו כולם לתיכון רבין באילת, בו העבירו הצוערים הרצאות ופעילויות שבנו בעצמם, לתלמידי י'-יב',בנושא כבוד האדם. משם המשיכו חזרה לבית-הספר לקצינים, בו העבירו פעילות בנושא אהבת המולדת.

את יום שישי החלו עם "סיפורי עולים", בהם סיפרו העולים החדשים בביסל"ק את סיפוריהם ומדוע הגיעו לארץ. "זה היה מיוחד מאוד", תאר רס"ן אודי. "לכולם היו סיפורים מעניינים מאוד והם הגיעו ממקומות פחות שגרתיים, כמו דרום אפריקה וצרפת. כל צוער עלה ושיתף וסיפר את הסיפור שלו ולמה הוא בחר לעלות לארץ".

את השבת העבירו בבסיס בנוהל שבת חגיגי ואת סוף השבוע האינטנסיבי בחרו לסיים עם טקס הבדלה שנערך כמיטב המסורת היהודית, כך סיכמו את שלושת הימים שעסקו בזהות, בציונות ובמדינת ישראל.

 
1 | 2 | 3