יומן ארועים

Bookmark and Share
יכולת שיא בהגנה פורסם בתאריך 16.09.2010
במהלך יומיים של כשירות במערך ההגנה הקרקעית נבחנו מפקדי וחיילי המערך במגוון תרחישי אבטחה והתחרו על תואר גף האבטחה הטוב ביותר. קרב מוחות, יריות ומודלים הוציאו מכולם יכולת שיא והביאו את גף ההגנה של בסיס תל נוף למקום הראשון

גפי ההגנה הקרקעית האחראים על הגנת בסיסי חיל-האוויר התכנסו ליומיים של כשירות. הסדנא שהורכבה מתחרות בין הגפים העמידה אתגרים רבים בפני חיילי ומפקדי גפי ההגנה. התחרויות דימו תרחישים שונים מעולם ההגנה וכללו תחרויות פיזיות וגם ידע תאורטי של הוראות ונהלים, בטיחות, בטחון אישי, כלבנות ורוח צה"ל.

הסדנא שהפכה כבר למסורת בחיל-האוויר מהווה מפגן מקצועי שבו כלל המערך נבחן בכל תחומי העיסוק. ליומיים שנערכו בדרום היו הכנות רבות הן במטה בהכנת המודלים ומדדי ההצלחה והן בשדה, בהתכוננות של החיילים והמפקדים בגפים לכל תרחיש שהתחרות תעמיד בפניהם. הגף המנצח יקבל פרס כספי מראש מחלקת הגנה אל"ם אבי.

"גפי ההגנה הקרקעית עומדים בכל יום בפני אתגר גדול והוא השמירה על נכסי חיל-האוויר: הבסיסים. השאיפה היא למנוע כל חדירה לבסיס", אומר אל"ם אבי, "יש גאוות יחידה ומוטיבציה לשרת בגפים הללו בבסיסים, הגפים התחדשו והתפתחו ומצוידים בטכנולוגיה חדשה ואמצעי תצפית מתקדמים".

את היומיים חתם "קרב מוחות"  - חידון ידע, בו נשאלו המשתתפים על הוראות, נהלים וארועים בנושאי ההגנה.

במקום הראשון זכה גף הגנה קרקעית של בסיס תל נוף. מפקד הגף רס"ן שי ברוך, גאה מאוד בזכייה ואומר כי זה בזכות כל אנשי הגף. "זה אחד הארועים החשובים של המערך שמגבירים את הזהות והמוטיבציה", אומר רס"ן שי.  "זה היה מפגן עוצמה. זו הרגשה טובה  לזכות במקום הראשון וזה אומר הרבה על הגף. נערכנו לתחרות עם אימונים מיוחדים ואני גאה מאוד באנשי הגף".

 
1 | 2 | 3