יומן ארועים

Bookmark and Share
ראש חדש במודיעין פורסם בתאריך 07.09.2010
לקראת השנה החדשה נערך טקס חילופי מפקדים בלהק מודיעין בחיל-האוויר. מפקד הלהק הנכנס, תא"ל יעקב שהרבני, הוא טייס מסוקים המשרת בחיל-האוויר כמעט 30 שנה. בתפקידו האחרון היה ראש להק אוויר מסוקים וממלא מקום ראש להק אוויר
דנה רוסו

על במה שהוקמה בכניסה למגדלי הכנרית, התקיים הבוקר טקס החלפת ראש להק מודיעין בראשות מפקד חיל-האוויר, האלוף עידו נחושתן.

"המודיעין הוא אבן יסוד וחלק בלתי נפרד מהפעלתו של כח אווירי", אמר מפקד החיל במהלך הטקס. "אנשי להק מודיעין, קשה להשוות את ההתחלה הצנועה של הלהק להיום, את תצלומי האוויר של אז עם המודיעין הזורם והאיכותי, בזמן אמת, הקיים כיום".

רלמד"ן היוצא, תא"ל אבישי לוי, נולד בשנת 1963. כיום הוא בעל תואר שני במנהל עסקים, נשוי ואב לשלושה. תא"ל לוי החל את שירותו הצבאי בשנת 1982, אז התנדב לקורס-טיס אותו סיים כשנתיים לאחר מכן במגמת קרב. במהלך שירותו כטייס, שירת במגוון טייסות וטס על מטוסי "עיט", "כפיר", "בז" ו"ברק". בשנת 1996 התמנה לתפקיד מפקד טייסת "הסילון הראשונה" בבסיס רמת-דוד וב-1998 עבר לפקד על טייסת "העקרב" בבסיס חצור. בשנת 2004 התמנה לפקד על בסיס "רמון" ושלוש שנים לאחר-מכן עבר למטה, לתפקיד אותו סיים היום.

רלמד"ן הנכנס, תא"ל יעקב שהרבני, נולד בשנת 1963, וכיום הוא בעל תואר שני בניהול משאבים לאומיים, נשוי ואב לשלושה. תא"ל שהרבני התגייס בשנת 1981 וסיים את קורס-הטיס באותו מחזור כמו קודמו בתפקיד, במגמת מסוקים. במהלך שירותו טס על מסוק "צפע", ובהמשך הפך מפקד טייסת "פתן" בבסיס רמון. בשנת 2002 התמנה לתפקיד מפקד בסיס עובדה ובשנת 2005 סיים בהצטיינות את התואר השני בוושינגטון. לאחר שסיים את התואר, התמנה לתפקיד מפקד היחידה לשיתוף פעולה ולאחר כשנה התמנה לתפקיד ראש להק אוויר מסוקים וגם תפקד כממלא מקום ראש להק אוויר.

מפקד חיל-האוויר סיים את החלפת הפיקוד כשפנה לרלמד"ן היוצא ואמר: "תודה לך אבישי, על תרומתך בתפקיד זה ועל שרותך במשך 28 שנים". לאחר מכן פנה אל רלמד"ן הנכנס: "אני מעביר את הפיקוד לך, תא"ל יעקב שהרבני, מפקד וקצין מנוסה בחיל הנמצא בלב העשייה".

מפקד חיל-האוויר סיים את נאומו בהתייחסות לשנה החדשה כאשר ברך בשנה טובה. ראש להק מודיעין הנכנס כעת לתפקיד חדש, יהנה משתי התחלות חדשות.

 
1 | 2 | 3