יומן ארועים

Bookmark and Share
NBA בחצרים פורסם בתאריך 05.09.2010
תגיות: ספורט , ביקורים , טייסת "ציפורי המדבר" , בסיס חצרים
משלחת מיוחדת של שחקני כדורסל מהליגה הטובה בעולם הגיעה לראות מקרוב את מסוקי הינשוף בטייסת "ציפורי המדבר". התרגשות נרשמה אצל השחקנים ולא פחות מכך אצל אנשי הטייסת. צעד וחצי מבאר שבע
יהונתן מרוז

רוח ספורטיבית נושבת בנגב: משלחת של שחקני כדורסל מליגת ה-NBA, שהגיעו השבוע לארץ מטעם השדולה האמריקאית איפא"ק, ביקרה בסוף השבוע בבסיס חיל-האוויר בחצרים. בראש המשלחת, המורכבת משחקני NBA בעבר ובהווה ואנשי סגל מקבוצותיהם, עומד השחקן דווייט הווארד, שנחשב לאחד משחקני ההגנה הטובים ביותר בליגה. 

עד כה הספיקו הכדורסלנים לסייר ברמת הגולן, לבקר באתרים נוצריים סמוך לכנרת, באתר "יד ושם", לפגוש את נשיא המדינה שמעון פרס וגם לבקר בעיר שדרות.

"זו הפעם הראשונה שאנחנו עובדים עם ספורטאים כדי לספק להם הכרות עם האיומים והמצב פה בארץ, שיבינו איפה הם נמצאים ושיכירו את המערכת הפוליטית והאתגרים האסטרטגיים", אמרה דבורה פת, מנהלת America Israel Education Foundation) AIEF), קרן אחות של איפא"ק. "בחרנו לבקר בבסיס חיל-אוויר כי צה"ל בכלל וחיל-האוויר בפרט הם חלק מההוויה כאן". 

מתוך כל היחידות בבסיס הגדול, נבחרה טייסת "ציפורי המדבר", המפעילה מסוקי "ינשוף" (בלק-הוק) לארח את משלחת השחקנים. סרן ר', טייס בטייסת,  הסביר על מסוק הבלק-הוק והקרין סרטים מפעילותה של הטייסת במלחמת לבנון השנייה, אשר צולמו על-ידי מצלמה שחוברה לקסדת לוחם 669 שהיה באחד המסוקים. הם צפו בחציית קו, חבירה לרופא של כוח בשטח ונפילת פצמ"ר קרוב למסוק רגע לאחר ההמראה.

"אתה יכול לספר על האתגר הפסיכולוגי של להיקשר אל מישהו ביחידה שלך, כשביום למחרת הוא יכול למות?", הסתקרן שחקן העבר אנטוני בונר. "אני שמח מאוד שלא הייתי במצב הזה, אבל זה אכן קורה", ענה סרן ר'. "יש לנו תקופת הכשרה ארוכה בבית-הספר לטיסה ומתעסקים שם גם באספקטים הפסיכולוגיים של מלחמה. יש סדנאות שנועדו לעזור לנו להתמודד עם מוות, איך להמשיך, להתאבל או לא להתאבל".  

בהמשך ביקרו השחקנים בליין המסוקים, צפו בהמראות ובנחיתות, וניסו להידחס לבטנו של מסוק "ינשוף". המסוק, המסוגל לאכלס בין 18 ל-22 חיילים בגודל סטנדרטי, התגלה כצפוף למדי עבור הכדורסלנים הגדולים. "יופי של מסוקים", פסק דווייט האוורד. "לכולם כאן יש תפקידים חשובים מאוד". 

"באמריקה אנחנו רואים כל-כך הרבה סרטים של מסוקים כאלה ואפילו יש תמונות שלהם במשדרי חדשות, לראות אותם מקרוב זה די סוריאליסטי", אמר בארי פינטאר, אחד מחברי המשלחת. בתוך רעש הרוטורים הוא הסביר שזו לא הפעם הראשונה שלו בבסיס חיל-אוויר. יתרה מזאת, יצא לו לשבת במושב הקדמי של מטוס קרב, לא פחות. "הייתי כתב ברשת CBS במשך הרבה שנים, וזה היה אירוע מיוחד במסגרת מהדורת החדשות, אחרת לא הייתי מקבל אפשרות להטיס מטוס. הטסתי F-16 של הת'אנדרבירדס, הטייסת האווירובאטית של חיל-האוויר האמריקאי, והגעתי שם לתשעה ג'י". 

 
1 | 2 | 3 | 4