יומן ארועים

Bookmark and Share
נחנך סימולאטור העפרוני של פרחי הטיס פורסם בתאריך 08.08.2010
תגיות: עפרוני , סימולאטורים , בסיס חצרים , קורס טיס
פרחי הטיס של חיל-האוויר קיבלו היום (יום א'), חבר קרוב חדש שילווה אותם במשך קורס הטיס: סימולאטור של מטוס העפרוני (TEXAN T6 II) נחנך היום בצהריים בבסיס חצרים שבנגב
יהונתן מרוז

הסימולאטור, פרי פיתוחה של חברת "Flight Safety", החל לפעול בחודש מרץ השנה והופך לתוספת קבועה לטייסת מאמני הטיסה של הבסיס. גם חניכת קורס הטיס שביצעה נטישה מהעפרוני לפני מספר שבועות, תרגלה כיצד יש לנטוש על המאמן החדש.

 

בטקס חנוכת המאמן החדש השתתפו כל המעורבים בקליטתו בחיל-האוויר, כולל נציגים ממטה החיל ומבית-הספר לטיסה. למרות שרק עכשיו נחנך באופן רשמי, הספיק המאמן החדש להוציא למעלה מ-450 גיחות אימון ושלוש הסבות לחניכי בית-הספר לטיסה. בשבוע שעבר צלח גם את טיסות המכשירים הראשונות. "לאיש אין ספק שיש בידנו אמצעי הדרכה מתקדם שיביא לשינוי מהותי בהכשרת טייסי ונווטי הקרב", אמר מפקד טייסת מאמני טיסה, רס"ן ע'. מפקד חיל-האוויר, האלוף עידו נחושתן שגזר היום את הסרט במאמן, אמר: "בית-הספר לטיסה הוא יהלום בכתר של חיל-האוויר, לכאן מגיעים צעירים בני 18 שלא מכירים דבר וחצי דבר על מטוסים ומסיימים אותו אחרי שלוש שנים כשהם מטיסים את כלי המלחמה המתקדמים ביותר בעולם. אני שמח שרכשנו את האווירון, ויותר מכך גם את המאמן. מי שמפעיל את הכלים והתשתיות האלה הם האנשים שנמצאים כאן. הם יודעים להפיק מהמתקן הזה מה שנדרש, בסטנדרט שנדרש, שהוא לא פחות מהכי גבוה שאפשר". במסגרת חניכת המאמן ביצע מפקד החיל גיחת אימון קצרה.

 

"המאמן מספק דימוי מלא לכל משימה", אומרת סג"ם טל איתן, קצינת סימולאטור. "בניגוד לסימולאטורים אחרים הוא נותן דימוי טוב מאוד של איזור המסלול, ההמראות והנחיתות.

רוב המאמנים עוסקים רק בתרגול של אירועי חירום או תנאי מזג האוויר, כמו חורף, עננים וגשם. המאמן הזה עומד לתת אימון טוב גם בתכני בית-הספר כמו הקפות, טיסות לילה וניווט, דברים שמאמנים אחרים בדרך כלל לא נותנים".