יומן ארועים

Bookmark and Share
חיל-האוויר מציג פורסם בתאריך 08.08.2010
תגיות: תערוכות אוויריות
תצוגת חיל-האוויר הישראלי שאבה היום את תשומת לב המבקרים בתערוכה האווירית בהונגריה. בין תצוגות מעל ל-20 חילות-האוויר, בלטה במיוחד התערוכה הישראלית מסביבה התרכזה ההמולה
יעל הררי

"אנחנו הולכים למשוך אלינו הרבה סקרנים והרבה שאלות", אמר סא"ל א', מפקד המשלחת, בתדריך לקראת התערוכה. "אנחנו היחידים שמציגים חימוש על מטוסי הקרב שלנו ואנחנו היחידים שפותחים את מטוס התובלה שלנו ונותנים לאנשים להיכנס אליו". ואכן, התור אל תוך מטוס הקרנף (הרקולס) ואל הסולם המוביל להצצה חטופה לקוקפיט של מטוסי הקרב, נמשך לאורך מטרים ארוכים.

אנשי טייסת "האחת", טייסת "הציפור הצהובה" ולוחמי יחידה 669, התייצבו הבוקר מסביב לתערוכה הישראלית ובמשך היום יסבירו לאלפי המבקרים על חיל-האוויר הישראלי, על מטוסיו ועל מבצעי עבר חשובים בהם הוא לקח חלק.

"אנחנו הולכים להציג בתוך הקרנף סרטים ממבצע משה וממבצע אנטבה", סיפר סרן ד' מפקד פלוגת אמל"ח ב-669. "חשוב לנו לתת דגש על מבצעים חשובים ובעיקר על סיועים הומניטריים של היחידה ושל חיל-האוויר".

"הגעתי לתערוכה הזאת במיוחד מבריטניה כדי לראות את מטוסי ה- F-16 I הישראלים, אבל התערוכה שפתחתם פה היא מרשימה בהרבה ממה שציפיתי", סיפר אחד המבקרים. "סוף סוף אני רואה את ישראל בתערוכה הזאת!", סיפר תייר ישראלי חובב תעופה. "זו גאווה עצומה לראות את ההתלהבות כאן מסביבנו ולראות את דגלי ישראל מוצבים כאן במרכז".

בין עשרות המטוסים מרחבי העולם, מהודו ועד לארצות הברית, מסלול ההמראה ההונגרי עמוס עד אפס מקום באנשים. אלפים רבים של חובבי תעופה נוהרים אל הבסיס, מתרשמים מהתצוגות השונות והמפגנים האווירובטיים.

"זה מרגש מאוד לראות פה כל כך הרבה אנשים ותיירים שמתעניינים", אמר טייס מחיל-האוויר ההונגרי. "זו אמנם הפעם הראשונה שהישראלים בוחרים להשתתף, אבל כולם מקווים שזו לא האחרונה. בהחלט הרמתם פה משהו יוצא דופן".