יומן ארועים

Bookmark and Share
העפרוני חוזר לטוס פורסם בתאריך 26.07.2010
תגיות: עפרוני , בית הספר לטיסה
לאור מסקנות הביניים של ועדת החקירה, אישר מפקד חיל-האוויר, האלוף עידו נחושתן, להשיב את מערך העפרוני לטיסות לאחר שהיה מקורקע כמעט שבועיים
יהונתן מרוז

 החזרה לשגרה מתבצעת לאחר שמטוסי העפרוני, מטוסי ההדרכה של בית-הספר לטיסה, קורקעו בעקבות אירוע במהלכו נטשה צוערת בקורס-הטיס את המטוס במהלך נחיתה, לאחר שחשה כי המטוס נסחף שמאלה. כתוצאה מהנטישה נפצעה הצוערת באורח קל בעמוד השדרה. למטוס נגרם נזק.

ממסקנות הביניים של ועדת החקירה שהוקמה לצורך בדיקת האירוע, עולה בסבירות גבוהה מאוד כי התאונה לא נגרמה כתוצאה מכשל טכני במטוס. בעקבות כך אישר מפקד החיל להחזיר את מטוסי העפרוני לאוויר. עם זאת, עבודתה של ועדת החקירה עדיין נמשכת.


העפרוני T-6 Texan II)), שהגיע לבית-הספר לטיסה שבחצרים לפני שנה, הוא מחליפו של מטוס הצוקית הוותיק, ששירת יובל שנים בחיל-האוויר ואף השתתף בפעילות מבצעית לאורך המלחמות.


העפרוני, מטוס דו-מושבי בעל מנוע "טורבו-פרופ", משמש בבית-הספר לטיסה את החניכים בטייסות ראשוני קרב, ראשוני נווטי קרב, מתקדם נווטי קרב וכן את הצוות האווירובאטי. במסדר הכנפיים האחרון, טס העפרוני במפגן האווירי המסורתי לצד מטוסי הצוקית, שציינו באותו המסדר את טיסתם האחרונה.

מטוס העפרוני