יומן ארועים

Bookmark and Share
סיכה מבצעית פורסם בתאריך 18.07.2010
תגיות: פקמ"ציות
עד לאחרונה הסתפק מערך המבצעים בתעודה צנועה המוענקת בסיום קורס הפקמ"ציות, אבל לא עוד: פקמ"ציות וקמב"ציות עונדות מעכשיו סיכה משלהן
דנה רוסו

תכנון הסיכה החדשה של מערך המבצעים החל כבר לפני כשלוש שנים, על-ידי סרן (מיל') עדי בר-צבי, שהייתה קמב"צית שליטה קרקעית ועל-ידי יחידת שה"ד. "הפריע לי מאוד שאין סיכה למערך המבצעים, שהוא מערך מרכזי מאוד בחיל", אמרה סרן (מיל') בר-צבי.

הסיכה החדשה מורכבת מיד המחזיקה את סמל חיל-האוויר ומסמלת את המערך שתומך בטייסות ותומך את הלחימה, שובל המסמל את השאיפה למעלה ומיקומו במרכז מסמל את העיסוק בנושאי ליבה בחיל וכנפיים המסמלות את עולם המושגים של מערך המבצעים, הסובב סביב טיסה. היא ברוב קולות על-ידי חיילי המערך מתוך ארבע אפשרויות שהוצגו בפניהם, ובחודש האחרון הוצאו מהניילונים כ-1,000 סיכות שיחולקו למאות הפקמ"ציות והקמב"ציות בחיל. "העשייה במערך מרובה ומועילה ונעשית מתוך הבנת החשיבות" הסבירה סרן (מיל') בר-צבי. "לכן כל המערך צריך להיות גאה בסיכה".

הסיכות החדשות מעוררות התרגשות רבה במערך המבצעים. "הסיכה היא כמו אות הוקרה מחיל-האוויר", מתארת סגן יעל יוסף, קמב"צית בטייסת "הסילון הראשונה". "אני בתפקיד כבר שלוש שנים ושמחה להיות חלק מהשינוי". החל מקורס הפקמ"ציות הקרוב, תוענק הסיכה לכל בוגר או בוגרת ובכך ישלים המערך תהליך שנמשך מספר שנים.

צילום: יונתן מור