יומן ארועים

Bookmark and Share
איך אומרים מנ"ט באיטלקית? פורסם בתאריך 10.02.2010
תגיות: ביקורים
אנשי טייסת ניסויי טיסה מחיל-האוויר האיטלקי, ביקרו אצל המקבילה הישראלית בבסיס תל נוף
גל גולדשטיין

בעקבות ביקורו של מפקד חיל-האוויר האיטלקי, לוטננט ג'נרל דניאל טיי, בחיל-האוויר בחודש דצמבר ובעקבות המפגש בין ראשי המטה של שני החילות, מבקרת משלחת של אנשי טייסת מנ"ט (מרכז ניסויי טיסה) האיטלקית בטייסת מנ"ט של חיל-האוויר הישראלי.

הביקור החל עם נחיתתו ביום ב', 8 בפברואר, של מטוס חיל-האוויר האיטלקי C27J בבסיס תל נוף. יום אחר כך הוצגה טייסת מנ"ט בפני אנשי המשלחת על המבנה שלה, המשימות אותן היא ממלאת, אנשיה והכשרת המהנדסים שמשרתים בה.

לאחר מכן הוצגו בפניהם ניסויי טיסה אותם ביצעה הטייסת.

לאחר שהוצגו בפני חברי המשלחת הפלטפורמות המרכזיות בהן משתמשת הטייסת, התפנו הנוכחים לטיסה משותפת במטוס ה-C27J ולתחקיר משותף שנערך אחריה.

"התרשמתי מאוד מטייסת מנ"ט", אמר מפקד מרכז ניסויי הטיסה, קולונל פרנסיס פרנצ'סקו. "הטייסת פועלת בצורה שונה מזו בה אנו פועלים, למרות שאנחנו עושים דברים דומים ומאורגנים באופן כמעט זהה".

"אנחנו לא נמצאים פה כדי להחליף מידע", המשיך והסביר קולונל פרנצ'סקו. "אלא רק כדי להכיר זה את זה וכדי לחלוק חוויות, על מנת שנוכל לעשות את עבודתנו בארצנו. לפחות בהתחלה לא נעבוד יחדיו".

מחר תמריא המשלחת מבסיס עובדה ותשוב לאיטליה. בחודש מאי מתוכנן ביקור של משלחת מחיל-האוויר הישראלי במרכז ניסויי הטיסה האיטלקי.

צילום: יונתן מור