יומן ארועים

Bookmark and Share
הרב הצבאי הראשי - טייס מסוקים פורסם בתאריך 26.01.2010
תגיות: טקסים ואירועים
היום, הוחלט כי סא"ל רפי פרץ, טייס מסוקים ותיק ימונה לרב הצבאי הראשי של צה"ל

הרב רפי פרץ, נולד בשנת 1956 בירושלים, למד בישיבת נתיב מאיר ושרת כטייס מסוקים בחיל עד דרגת רב סרן. במהלך שירותו במילואים היה שותף לפעילות מבצעית ולהדרכה בבית הספר לטיסה בחצרים. במהלך שירות המילואים קיבל את דרגות הסא"ל.

הוא הקים את המכינה הקדם צבאית "עוצם" בעצמונה, בגוש קטיף, לאחר ההנתקות עברה המכינה ליישוב יתד שבנגב. את פעילותו כראש המכינה, אותה הקים בשנת 1994, משלב הרב סא"ל (מיל') פרץ עם שירות בחיל-האוויר. הוא שירת בחיל כ-30 שנה כטייס יסעור בטייסת "דורסי הלילה". לפני כשנתיים, לאחר ששירת בתפקידים מרכזיים, פרש מטיסות מבצעיות והמשיך בהדרכה בבית-הספר לטיסה.

הרב פרץ נשוי למיכל ואב ל-12 ילדים.

לפני כשנתיים התראיין הרב פרץ לבטאון חיל-האוויר, על המכינות הצבאיות:

"מטרת המכינות התורניות היא להכין את החניכים להוויה ולעשייה הצבאית. להיות חלק מהיחד הצבאי, מבלי לאבד את עצמנו, יש יחידות בצבא, בהן שרשרת הפיקוד, מהמפקדים הבכירים ועד לזוטרים, מורכבת מבוגרי מכינת עצם". לפני כשלוש שנים טס הרב סא"ל (מיל') פרץ את מטס הפרידה. מאחוריו ישב תלמידו לשעבר, סרן יגאל, המשרת כיום כהצבת חירום באותה טייסת בה שירת רבו. "הרב רפי נמנע מטיסת הפרידה במשך כשנתיים", מספר סרן יגאל. "עשיתי איתו עסקה: הוא יטוס את מטס הפרידה אם אני אשב יחד עמו במסוק. זו הייתה טיסה חוויתית מאוד, לא האמנתי שזה הוא שנמצא בקוקפיט עם הסרבל ודרגות הסא"ל", הוא ממשיך. "עכשיו צוחקים בטייסת ואומרים שאני טס כמו הרב רפי".

בקיץ 2010 יכנס לתפקיד הרב הצבאי הראשי ויועלה לדרגת תא"ל.

סא"ל רפי פרץ | צילום: ענבל גולומב