יומן ארועים

Bookmark and Share
מגיעים לנבטים פורסם בתאריך 25.08.2008
תגיות: טייסת "הפילים" , טייסת "אבירי הציפור הצהובה" , טייסת "הבינלאומית" , שת"פ , המעבר דרומה
טייסות "הפילים", "אבירי הציפור הצהובה", "הבינלאומית", ויחידת פקחי העמסה נחתו בצהרי יום ב' בביתם החדש שבבסיס נבטים במטס משולב של מטוסי קרב ותובלה
עדן בר-נוי

מעל אלף משתתפים צפו במטס של מטוסי קרנף (הרקולס) ליד רביעיית ניצים (F-16A/B) וראם (בואינג-707), אותו הטיס מפקד חיל- האוויר, האלוף עדו נחושתן.

יחד עם מפקד חיל- האוויר הגיעו ראש להק אוויר, תא"ל נמרוד שפר, ראש המטה, תא"ל יוחנן לוקר, מפקד בסיס נבטים, תא"ל עדן אטיאס, מפקד בסיס לוד, אל"ם דניאל, מפקד הטייסת "הבינלאומית", המפעילה את מטוס הראם, סא"ל אילן ומפקדים בכירים נוספים.

משם המשיך האלוף נחושתן לברך את אנשי טייסת "הפילים" וטייסת "אבירי הציפור הצהובה", במקום נחיתתם הסמוך.

בחלקו השני של המטס חלף מבנה קרנפים נוסף מעל ראשי הנוכחים, לאחריו הגיעו שני מטוסי ראם שהציגו את מוט התדלוק שלהם. בהמשך נחתו במקום שני מטוסי שחף (סי- סקאן) ולבסוף שני מטוסי נחשון (גאלפסטרים).

"נפרדנו מבסיס לוד בפעם האחרונה ויצאנו לדרך חדשה", אמר בטקס האלוף נחושתן. "נסענו חצי שעה למקום הזה שמבטא יותר מכל את חלוציותו של חיל- האוויר. אנחנו גאים בעובדה שחיל-  האוויר יזם וביצע את הרעיון". גם מפקדו היוצא של בסיס נבטים, אל"ם אמיר בירך את מערך התובלה המתיישב בדרום.

לאחר הארוע המרכזי התפזרו אנשי הטייסות למשכנן החדש, לארוע חניכה שכלל גזירת סרט, קביעת מזוזה, והרמת כוסית. "מי יתן וטייסת 'הפילים' תזכה ותתברך ברוח נבטים", איחל סרן יהודה מירמן, רב בסיס נבטים בארוע הקליטה של הטייסת.

"מילואים פעם בשבוע זה לא דבר פשוט", אמר רס"ן גיל שייצג את אנשי המילואים במעמד הרמת הכוסית בטייסת. "אבל בעינינו זו זכות להיות חלק מהמערך הלאומי של המעבר לדרום".
"זו תחילתה של ידידות נפלאה", פסק אל"ם אמיר שהעניק למפקד הטייסת היוצא, סא"ל ליהוא, תשורה בשם הבסיס.

יום המחר ייוחד להתארגנות במתחם החדש, בעוד ביום רביעי צפוי להחנך הבסיס באופן רשמי כשאל"ם אמיר יעביר את הפיקוד לתא"ל עדן איטאס. בארוע ישתתפו נשיא המדינה, מר שמעון פרס ושר הבטחון, אהוד ברק. 

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 

מטס מטוסי קרנף (הרקולס) ליד רביעיית ניצים (F-16A/B) וראם (בואינג-707). צילום: ענבל גולומב.