יומן ארועים

Bookmark and Share
הנמרים חוגגים 40 פורסם בתאריך 11.08.2008
תגיות: בסיס חצרים , טייסת "הנמר המעופף" , טקסים ואירועים
ביום רביעי נערך אירוע חגיגות 40 שנה לטייסת "הנמר המעופף" בבסיס חצרים
קליה בן-עמרם

הטקס בראשות תא"ל חגי טופולנסקי, מפקד בסיס חצרים, סא"ל איתי, מפקד הטייסת ומפקדי הטייסת לדורותיהם, התקיים בדת"ק (דיר תת קרקעי) שהוא מקום מושבה ההיסטורי של הטייסת, שם התחילה את דרכה בבסיס חצרים.

לאחר שיחה בין וותיקי הטייסת וארוחה דשנה, נתכנסו כל המוזמנים לאירוע המרכזי שכלל נאומים, הופעות חיילי הטייסת הנוכחיים וכן סרטונים שכללו ראיונות עם וותיקי הטייסת וסקירת סיפורה של הטייסת מיום הקמתה.

"ב-4 באוגוסט 1968 בדיוק לפני 40 שנה, ביצעו שישה ממטוסי הטייסת את התקיפה המבצעית הראשונה של הטייסת", אמר סא"ל איתי. "ב-40 שנות קיומה השתתפה הטייסת בארבע מלחמות ובכל המבצעים החשובים של חיל-האוויר. משימות הטייסת משלבות משימות תקיפה ומשימות לוחמה אלקטרונית (ל"א) וחינוכו והכשרתו של הדור הצעיר של טייסי חיל-האוויר. כבר ארבעה עשורים לוקחים אנשי הטייסת חלק בהגנה על העם היהודי ועל מדינת ישראל".

טייסת "הנמר המעופף" הוקמה ב-29 בדצמבר 1967 בבסיס חצור ושנה מאוחר יותר עברה למקום משכנה המיועד, בבסיס חצרים. במהלך 40 שנותיה נפלו 27 מאנשי הטייסת. בשנת 2002 הפכה לטייסת עם מספר הגיחות הגדול ביותר.

"לפני 40 שנה היתה הטייסת חוד החנית במעבר מהעידן הצרפתי לעידן המטוסים האמריקאי. היתה לי הזכות לפקד על חבורת אנשים נהדרת שהתמודדה עם כל האתגרים שנקרו בדרכנו ועשתה זאת בצורה נפלאה תוך לחימה, עם שמחה בלב וניצוץ בעיניים", אמר יוסי שריג, מפקדה הראשון של טייסת "הנמר המעופף". "לכל אלו שהיו איתנו אז ונמצאים איתנו הערב, אני רוצה לומר תודה רבה".

"לא רבים יודעים, אך גם אני נמר בעברי", סיכם תא"ל חגי, מפקד הבסיס ששירת בתור קצין מקלענות בטייסת. "ערב זה הוא הזדמנות עבורי להודות לטכנאים, לאנשי המנהלה, למפעילי הל"א ולצוות-האוויר. אתם אלו שעשיתם ועושים את טייסת "הנמר המעופף" ובזכותם הולך שמה לפניה. תפקידי הוא שנמשיך לשאוג עוד שנים רבות".

 
1 | 2 | 3
 
יוסי שריג, מפקד הטייסת הראשון. צילום: אביטל שוחט וליאנה מימרן