יומן ארועים

Bookmark and Share
האלוף עידו נחושתן, המפקד ה-16 של חיל-האוויר פורסם בתאריך 13.05.2008
תגיות: בסיס רמת דוד , עידו נחושתן , גבי אשכנזי , אליעזר שקדי
היום (שלישי), נערך טקס החלפת הפיקוד על חיל-האוויר בבסיס רמת דוד. במעמד ראש המטה הכללי, רב אלוף גבי אשכנזי ופורום מפקדים של חיל-האוויר הועבר דגל חיל-האוויר מהאלוף אליעזר שקדי לאלוף עידו נחושתן

האלוף עידו נחושתן קיבל לידיו את הפיקוד מידי האלוף אליעזר שקדי שפיקד על חיל האוויר במשך יותר מארבע שנים.

האלוף נחושתן, טייס קרב, שימש בתפקידו האחרון כראש אגף התכנון בצה"ל.

קודם לכן מילא שורת תפקידי פיקוד ומטה בחיל-האוויר, בכללם ראש מטה חיל-האוויר, ראש להק אוויר, ראש להק מודיעין ומפקד בסיס חיל- האוויר בחצור.

במהלך שירותו פיקד האלוף נחושתן על טייסות קרב, כולל בזמן מלחמת המפרץ הראשונה. במהלך שירותו צבר האלוף נחושתן אלפי שעות טיסה במטוסי קרב ובמסגרתן מאות טיסות מבצעיות.

באוגוסט 2006 הועלה לדרגת אלוף וכיהן בשנתיים האחרונות בתפקיד ראש אג"ת במטה הכללי.

האלוף נחושתן הינו בוגר בהצטיינות של האוניברסיטה העברית בירושלים במתמטיקה ומדעי המחשב, מוסמך למנהל עסקים מטעם בית- הספר למנהל עסקים Kellogg של אוניברסיטת Northwestern בשיקגו ובי"ס "רקנאטי" של אוניברסיטת ת"א. כמו כן, הוא בוגר קורס ניהול מתקדם AMP מטעם אוניברסיטת Harvard. האלוף עידו נחושתן נשוי  לאורנה ואב לשלושה  - ליאור, נטע ונמרוד.

בטקס אמר ראש המטה הכללי, רא"ל גבי אשכנזי לאלוף שקדי: "אני מבקש להודות לך על שירותך בחיל-האוויר, טייס מעולה ומפקד מוכשר. אני סמוך ובטוח כי בהמשך תמצא דרך לתרום למדינת ישראל".

לאלוף נחושתן, אמר הרמטכ"ל: "אין לי ספק שכפי שהיטבת לבצע את תפקידיך הקודמים, תעשה חיל גם כעת. מי ייתן ונזכה לראות במשמרת שלך את רון ארד והשבויים".

בנאומו נפרד האלוף שקדי מחיל האוויר: "היום, כאשר אני מצדיע לכם ונפרד, אני חש אסיר תודה על הזכות הגדולה שנפלה בחלקי לשרת ולהוביל את חיל-האוויר של מדינת ישראל והעם היהודי. עלינו לסמוך רק על עצמנו. אני בטוח באומץ לבנו ובכוחנו לעשות זאת".

האלוף נחושתן, מפקד חיל האוויר הנכנס, אמר: " החיל יראה לעצמו יעד ראשון במעלה לטפח את איכותו האנושית, על-מנת לשמרו כחיל איכותי המעורר רצון וגאווה לשרת בו. ה"קוד הגנטי" של החיל דוחף אותנו למצויינות, יוזמה, פתיחות מחשבתית ודבקות במשימה. זה הוא נכס צאן ברזל של ממש עליו נשמור מכל משמר ולאורו נחנך את הדורות הבאים. אני מודה לרמטכ"ל על האמון, מודע לאחריות וגאה על הזכות לפקד על חיל-האוויר הישראלי".

 
1 | 2 | 3 | 4
 

מפקד חיל-האוויר הנכנס, האלוף עידו נחושתן, ראש המטה הכללי, רא"ל גבי אשכנזי ומפקד חיל-האוויר היוצא, האלוף אליעזר שקדי. צילום: ענבל גולומב