יומן ארועים

Bookmark and Share
נחנך המסלול החדש בנבטים פורסם בתאריך 09.04.2008
תגיות: בסיס נבטים , אליעזר שקדי , טקסים ואירועים , קרנף (הרקולס) , המעבר דרומה
מסלול הטיסה הארוך ביותר במזרח-התיכון נחנך ביום א' בבסיס נבטים, בטקס בראשות מפקד חיל-האוויר ופורום מפקדי הכנפות והבסיסים לדורותיהם
עדן בר-נוי

היום נפתח בהרצאות של אילן שגיא ממשרד הפנים בנושא הפזורה הבדואית באזור ושל אל"ם צבי טוויזר על פריסת חיל האוויר בדרום. מאוחר יותר חזו כ-220 האורחים במטוס קרנף מטייסת "הציפור הצהובה" מלווה בזוג מטוסי נץ מטייסת "מגני הדרום" המקומית. לאחר שנפרדו מהמבנה, עברו מטוסי הנץ במטס הצדעה מעל הקהל, בעוד מטוס הקרנף החל בסיבוב לקראת הנחיתה.

"קרנף, מסלול 'נגב' ערוך ומוכן, ברוכים הבאים לנבטים!", נשמע מהרמקולים הקול ממגדל פיקוח התובלה החדש.

אל"ם צבי טוויזר, ראש מנהלת המעבר לנבטים, הודה למשתתפים הרבים שהיו מעורבים בתכנון ובניין המסלול. מנהל ביצוע הפרויקט במשרד הבטחון, שלמה מעייני, סקר את הקשיים הרבים שהיו כרוכים בהוצאתו לפועל של פרויקט בסדר גודל כזה, בזמן מוגבל. "בשם מערך הבינוי ובשמי אני רוצה להגיד תודה על הזכות שנפלה בחיקי, לקחת חלק בחזון הפרחת השממה והנגב ולבנות את הכוח האווירי של מדינת ישראל", אמר ראש מחלקת בינוי, אל"ם מיקי. מפקד הכנף, אל"ם אמיר, סקר את קורותיו של מנחת נבטים בימי מלחמת העצמאות, דרך הקמת הכנף, עד לחנוכת המסלול המשוכלל. "נדמה כי הכל משוכלל יותר, מורכב יותר ופועל ברמה הנדסית גבוהה יותר, אך הרוח היא אותה רוח. זה הוא זמן הנגב, שעת רצון והזדמנות להשלמת החזון", אמר אל"ם אמיר.

"הארוע הזה חשוב ברמה הסמלית והמעשית", אמר מפקד חיל- האוויר האלוף אליעזר שקדי. "אין דבר סמלי יותר מזה כדי להבהיר את רצוננו לעלות לנגב. כמו כן, לא זכינו שנים רבות לחנוך מסלולים ובסיסים של החיל".

מאוחר יותר הצטרף האלוף שקדי, בפעם האחרונה כאורח, לפורום מכב"י ושיתף בתובנותיו מתקופת כהונתו כמפקד חיל-האוויר בנושאי ההנתקות, הלוחמה בטרור, ייצור אמצעי המודיעין, פועלו של החיל במלחמת לבנון השנייה, הדגש על שילוב אוכלוסיות מיוחדות בחיל ומיזם החינוך שיצא לאחרונה לפועל.

לאחר מכן הציג חיים בלומנבלט, לשעבר ראש מחלקת תכנון אסטרטגי באגף התכנון, את תוכנית "נגב 2015" בהקשר פריסת צה"ל בדרום. מפגש הפורום הסתיים בתצפית על שטח הפרויקט מגבעת העפרוני וסיור במבנים החדישים.

 
1 | 2
 
מפקד חיל-האוויר, האלוף אליעזר שקדי. צילום: דבי שרייבר