יומן ארועים

Bookmark and Share
מיזם 'דרך ארץ ושמיים' פורסם בתאריך 25.03.2008
תגיות: טקסים ואירועים
ביום רביעי יצא חיל-האוויר למיזם החינוך 'דרך ארץ ושמיים', לציון 60 שנים למדינת ישראל. כ-400 בתי-ספר תיכוניים מרחבי הארץ, בחינוך הרגיל והמיוחד, לקחו חלק בפרויקט

סדר היום של המיזם כלל פתיחה של כינוס במליאה, בהשתתפות תלמידי התיכון, צוות המורים ונציגי צה"ל. לאחר מכן הוקרן סרט שהוכן במיוחד עבור הפרויקט וסקר את השגי המדינה ב-60 שנותיה. בהמשך העבירו אנשי קבע מחיל-האוויר, חיל-הים ומיחידות היבשה השונות, פעילויות בכיתות בנושאי ערכים והשגים.

מפקד חיל-האוויר, האלוף אליעזר שקדי, הגיע לבית-הספר התיכון "כצנלסון" בכפר-סבא, בו למד בנערותו, בליווי הוריו. לאירוע הגיעו גם שרת החינוך, הפרופסור יולי תמיר, מוביל המיזם, אל"ם משה וראש עיריית כפר-סבא, יהודה בן- חמו.

בפתיחת היום, נשא האלוף שקדי דברים. "יום המיזם הזה נעשה מתוך רצון ליצור מעשה חינוכי בעל משמעות עמוקה ומכל הלב והנשמה, איתכם התלמידים. המדינה שלנו הוקמה לאחר שהיינו קרובים לאבדון טוטאלי. הצלחנו להקים הקמנו מדינה יהודית, חופשית ודמוקרטית, כל אחד בתרומתו להצלחה ובעיני זה מעשה פלאי", אמר האלוף שקדי לנוכחים. "בשם חיל-האוויר וצה"ל אני רוצה להודות לתלמידים ולומר לכם: עכשיו תורכם, אתם פני העתיד של המדינה, אני מאמין בכם ברמה האישית והקבוצתית. 60 השנים הראשונות היו מדהימות, אני מאמין שגם ה-60 הבאות יהיו כאלו. אל תחששו לחלום, לקום ולעשות מעשה ואל תשכחו שגם השמים הם לא הגבול".

שרת החינוך, הפרופסור יולי תמיר, נאמה גם היא במליאה. "המפגש היום הוא רגע של מפנה, אנחנו לא מפרידים את מערכת הצבא ממערכת חינוך, אלא מסתכלים על עצמנו כחברה, שאולי שכחה עד היום שרק יחד ניתן לעשות מעשים משמעותיים. אנו מביאים היום לבתי-הספר אהבה, קשר אנושי ואופטימיות, שהיא המצרך הנדרש ביותר במדינה כיום והרבה אמונה בכוח של כל אחד מאיתנו", אמרה השרה. "אין דרך יפה יותר להתחיל את חגיגות ה-60, ממיזם החינוך הזה ומרגש אותי לחשוב כי ב-400 בתי-ספר ברחבי הארץ, הרבה אנשים חושבים ברגע זה מחשבה חיובית".

לתיכון "אליאנס" בתל-אביב הגיעו נציגים מבסיס שדה דב, ביניהם סרן יפעת, טייסת התובלה הראשונה. "אני שמחה שניתנה לי ההזדמנות להשפיע ולדבר עם התלמידים על ערכים", תיארה סרן יפעת, "זה בהחלט יכול לתרום לדרך החשיבה שלהם". בנוסף, נכחה בצוות סגן גל, בוגרת התיכון אשר משרתת היום כטייסת תובלה בטייסת "מלכי האוויר".

בבית-הספר "גינסבורג-אלון" ביבנה, פתח את המליאה של שכבת י"א, מר אליהו דקל, מנהל מחלקת החינוך ביבנה, לשעבר מפקד בסיס הטכני בחיפה. "צה"ל ובתוכו חיל-האוויר, החליט לעשות עבורנו מיזם על מה שהתרחש במהלך שישים שנות קיומה של המדינה. התרגשתי מאוד מהרעיון", ציין דקל והוסיף, "במעמד זה אני מסיר את הכובע בפני מפקד חיל-האוויר, האלוף אליעזר שקדי ובפני שרת החינוך, הפרופסור יולי תמיר".

המיזם התקיים גם בתיכון "הריאלי העברי בחיפה", ממנו יצאו מספר הבוגרים הרב ביותר שסיימו את קורס-הטיס האחרון. "אני מבקשת לציין מכתב ששלח השנה סגן שר הבטחון מתן וילנאי לרון כתרי, דובר צה"ל לשעבר ומנכ"ל בית- הספר שלנו, בו ציין כי בית- הספר הריאלי דורג בין מוסדות הלימוד שקיבלו את הציון הגבוה ביותר בנוגע לשירות קרבי של בוגרי בית- הספר", הדגישה מנהלת בית-הספר, גב' אילנה זגול.

כ-10,000 אנשי חיל-האוויר לקחו חלק בימי ההכנה לקראת יום המיזם, בטאון חיל-האוויר אף הוציא מהדורה מיוחדת שחולקה לתלמידים.

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
מפקד חיל-האוויר, האלוף אליעזר שקדי, ביחד עם שרת החינוך פרופ' יולי תמיר. צילום: ענבל גולומב