יומן ארועים

Bookmark and Share
מכבי חיל-האוויר פורסם בתאריך 26.02.2008
תגיות: בסיס פלמחים , ספורט
קולות צופרים ומתח רב נרשמו אתמול בבסיס חיל-האוויר בפלמחים. לשם שינוי, לא מדובר בעוד פעילות מבצעית; היו אלה משחקי הגמר של אליפות חיל-האוויר בכדורסל
מוריה דיאמנט

הקבוצה המנצחת היא ממח"א (מטה החיל), שניצחה את בסיס צריפין בתוצאה 100:76. במקום השלישי זכתה קבוצת פלמחים, שניצחה את תל-נוף בתוצאה 58:54, וזאת לאחר משחק צמוד, שהוכרע בשניות האחרונות. באליפות השתתפו  17 קבוצות.

למשחק הגמר קדם משחק ראווה, בו התמודדה נבחרת המפקדים הבכירים של החיל מול שחקני מכבי תל אביב. שחקני מכבי אף התארחו בטייסת "החרב המתהפכת" ובטייסת הכטב"מים.

"אמנם אתמול, במשחק מול עפולה, ניצחנו בקושי", אמר שחקן הקבוצה, יותם הלפרין, "אבל אצלנו נצחון זה נצחון ואני מקווה שלא נביך היום אף אחד". קבוצת המפקדים מורכבת מקצינים בכירים במטה וממפקדי בסיסים ולמרות שהיא מתאמנת לעיתים רחוקות, ניצחה באליפות צה"ל למפקדים לשנת 2007. "למכבי יש משחק חשוב השבוע", אמר מאמן הקבוצה, עמוס פרישמן. "אני לא רוצה להוריד להם את הבטחון, אז ניתן להם לנצח".

משחק הראווה היה קצר והמחצית הראשונה הסתיימה בתוצאה 24:23 למכבי תל אביב. לקראת סיום המשחק, החליף דרק שארפ ממכבי מקומות עם מפקד בסיס פלמחים, תא"ל גבי שחור והצטרף למפקדים. רגעים ספורים לפני שריקת הסיום, קלע שארפ את סל הנצחון לזכות קבוצת חיל-האוויר.

אחד משחקני קבוצת הבכירים היה מפקד החיל, האלוף אליעזר שקדי. כאות הוקרה על פעילותו למען קידום הספורט בחיל-האוויר, הוענק לו כדורסל עם חתימות שחקני שתי הקבוצות. "היה כאן מורל גבוה וזה הכי חשוב", סיכם האלוף שקדי.

כאמור, בתום משחק הראווה, נערך משחק הגמר. הקבוצה המנצחת, ממח"א, היייתה סגנית האלופה בשנה שעברה. הקבוצה מורכבת מספורטאים מצטיינים ושחקנים מקצועיים. "חלקם משחקים אחד נגד השני במשחקי הליגה בכדורסל", הסביר עוזר מאמן הקבוצה, סמל אורן מורג. "מסיבה זו, היו בהתחלה משחקי אגו בתוך הקבוצה, אבל עם הזמן התגבשנו", הוא הוסיף. 

לעומתם, נחשבת קבוצת בסיס צריפין להפתעת העונה. זו הפעם הראשונה שהיא משתתפת במשחקים. "על הנייר, אין לנו הרבה סיכוי", אמר מפקד הבסיס, אל"ם אמיר סיטון. "אבל מה שמייחד אותנו הוא החוסן המנטלי, והפרגון הרב מתוך היחידה".

בנוסף, חולקו אתמול מדליות וגביעים לשחקן המצטיין, למלך הסלים ולאלופי הקליעה לסל. יחידת אופק זכתה בתואר כפול - הקבוצה המפתיעה והקבוצה ההוגנת.

 
1 | 2 | 3
 
צילום: דבי שרייבר