יומן ארועים

Bookmark and Share
טקס הענקת אות מלחמה למשפחות הנופלים פורסם בתאריך 28.01.2008
תגיות: טקסים ואירועים , אליעזר שקדי
טקס הענקת אות מלחמת לבנון השנייה למשפחות חללי חיל-האוויר, נערך ביום ראשון בבית חיל-האוויר בהרצליה. האירוע התקיים בראשות מפקד חיל-האוויר, האלוף אליעזר שקדי ובהשתתפות המשפחות השכולות ומפקדים בכירים בחיל
קליה בן-עמרם

האלוף שקדי העניק לנציגי המשפחות את אות המלחמה וקטע קריאה שנכתב על כל אחד מהנופלים.

"היה לי חשוב להעניק לכם המשפחות את האות באופן אישי, לכם, שאיבדתם את הדבר היקר בעולם" אמר האלוף שקדי, עם תום חלוקת האותות. "אני מתרגש לראות את אצילות הנפש שלכם ואת הדרך בה אתם מתמודדים. הייתם, הנכם ותמשיכו להיות חלק בלתי נפרד מאיתנו, משפחת חיל- האוויר. אני אוהב אתכם".

אחיו של רס"ב רון משיח ז"ל, מוטי משיח, נשא דברים בשם המשפחות. "שנה וחצי חלפה מפרוץ המלחמה ששינתה את חיינו. המלחמה חילקה את חיינו לשניים, התקופה שלפני נפילת יקירינו והתקופה שאחריה. האירוע הזה מהווה עבורנו מקום להודות לכל מי שסייע לנו להתמודד במהלך התקופה השנייה; הפיקוד הבכיר, מערך הנפגעים, חברים מהטייסות וכל מי שהגיע לביקור, עזר והתעניין והפך למעשה למשפחה המורחבת שלנו. אין לכם מושג כמה זה עוזר לנו. על כך אנו מודים לכם מקרב לב, תודה".

לאירוע הגיעו כל משפחות הנופלים, חברים וכן מפקדים מחיל-האוויר ומחיל-הים. "הנציגות הגבוהה של הדרג הפיקודי של חיל-האוויר נועדה להעביר מסר שהחיל, על כל רמותיו, עומד מאחרי המשפחות", אמר סא"ל דני שניידמן, ראש ענף נפגעים בלהק כוח-אדם. "הדבר החשוב ביותר הוא, שהמשפחות ידעו שחיל-האוויר נמצא איתן בכל מקום ובכל רגע. האירוע הוא הדרך הכי טובה שמצאנו כדי לכבד אותם ואת זכר הנופלים".

 

חללי חיל-האוויר במלחמה:

סמ"ר טל אמגר ז"ל, רס"ם דב שטרנשוס ז"ל, רס"ן רן (יהושע) כוכבא ז"ל, אל"ם צביקה לופט ז"ל, סרן תום פרקש ז"ל, רס"ן סמי בן-נעים ז"ל, סרן דניאל גומז ז"ל, רס"ר קרן טנדלר ז"ל, רס"ב רון משיח ז"ל, רס"ן ניסן שלו ז"ל.

 

לגלריית התמונות של טקס הענקת אותות המלחמה לחץ כאן

 
1 | 2
 
אשתו של סרן דניאל גומז ז"ל, שרית גומז. צילום: דבי שרייבר