יומן ארועים

Bookmark and Share
נערך מסדר הכנפיים בבסיס חצרים פורסם בתאריך 29.12.2006
ביום חמישי נערך טקס ענידת כנפיים לבוגרי קורס-הטיס בבסיס חיל-האוויר חצרים. האירוע התקיים בראשות ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שר הביטחון, עמיר פרץ, הרמטכ"ל רא"ל דן חלוץ ומפקד חיל-האוויר האלוף אליעזר שקדי.
מורן לוי

הטקס נפתח בכניסת תזמורת צה"ל לרחבת המסדרים ולאחר מכן עלו פרחי הטיס מהשלבים השונים של הקורס ואחריהם הבוגרים הטריים בליווי רס"ר בית-הספר לטיסה, רב-נגד צ'ארלי סוויסה. בהמשך ריחפו מעל שלושה מסוקי ינשוף (בלק-הוק) שנשאו את דגלי ישראל, צה"ל וחיל-האוויר ונערך מטס הצדעה של שלושה מטוסי סופה (F-16I) מטייסת "אבירי הזנב הכתום".

במסגרת המפגן הקרקעי של פרחי הטיס, הסתדרו החניכים בצורת המספר 40 וסיימו בהצדעה לבוגרים ולבסיס חצרים החוגג 40 שנה להיווסדו בימים אלו.

"בוגרים יקרים, מחר תזנקו אל כלי הטיס, תמריאו ותגנו על שמיה של מדינת ישראל. זמן רב חיכיתם לרגע הזה, ועתה הוא בא. הגשמתם חלום ושאיפה שרק מעטים מבני גילכם זוכים להגשים", אמר ראש הממשלה, אהוד אולמרט. "לוחמינו קבעו את הכלל הידוע: הרוצה בשלום, היכון למלחמה. ואנחנו רוצים מאוד בשלום ועל כן ניכון היטב. מעולם לא פגענו ולעולם לא נפגע באזרחים חפים מפשע אך על אזרחי ישראל נגן תמיד. חיל-האוויר ממלא את חלקו החיוני במלחמה  בטרור במוסר לחימה שאין דוגמתו ובאורך מעורר כבוד".

גם שר הביטחון נאם במסדר: "אני מאמין שתפקידו של צה"ל הינו להיות מוכן למלחמה ותפקידו של הדרג המדיני לעשות הכל למען השלום. אתם בוגרי קורס הטיס מהווים חלק מן העוצמה של חיל-האוויר. ברכתי נתונה לכם. המריאו, טוסו והצליחו. השמיים עבורכם כבר אינם גבול, יש לנו על מי לסמוך". הרמטכ"ל רב-אלוף דן חלוף אמר: "היום הוא יום חג לחיל-האוויר ולצה"ל כולו. לפניכם יעמדו אתגרים גדולים כיחידים וכאנשי צוות. משימתכם הגנה על ארץ ישראל ואזרחיה, בשמי ובשם צה"ל כולו הגבירו עוף, נצלו כישוריכם, עלו והצליחו".

גם מפקד חיל-האוויר, האלוף אליעזר שקדי נשא דברים: "בוגרים והיום לראשונה בוגרת מצטיינת בתפקיד מכוננת, אשר יענדו את כנפי-הטיס בעוד דקות ספורות, מעידים על משימותיכם ופועלכם בעשייה, הקניית ערכים ומצוינות בעולם הלחימה האווירי. אני גאה בכם, אוהב אתכם וסומך עליכם, טוסו בבטחה".

לאחר הנאומים החל טקס ענידת הכנפיים. הבוגרים שסיימו היום את הקורס המפרך לאחר שלוש שנים קיבלו את כנפי הטיסה ממפקד חיל-האוויר. מצטיין הקורס סגן י', בוגר מגמת מסוקי קרב קיבל את הכנפיים מראש הממשלה ולמצטיינת סגן ד', בוגרת מגמת תובלה הוענקו הכנפיים על-ידי שר הביטחון. המצטיינים סגן י', בוגר מגמת מסוקים וסגן ע', בוגר מגמת קרב קיבלו את הכנפיים מהרמטכ"ל.

בסיום חלוקת כנפי-הטיס זרקו בוגרי הקורס את כובעיהם לאוויר ומיד לאחר מכן החל מפגן אווירי מרשים במהלכו טסו הספיטפייר השחור ומטוס הסטירמן הכסוף השייכים למוזיאון חיל-האוויר. אחריהם ביצעו טייסי הצוות האירובאטי טיסות מבנה ולבסוף הגיח מעל מטוס הרעם (F-15I).